کتاب «خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» نوشته مشترک سیدمحسن میربهرسی و محمدصادق افراسیابی در فرهنگسرای اندیشه رونمایی می‌شود._
«خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از  روابط عمومی فرهنگ سرای اندیشه، مراسم رونمایی از کتاب «خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» که به کوشش سیدمحسن میربهرسی و محمدصادق افراسیابی در 104 صفحه توسط معاونت آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس منتشر شده، دوشنبه 10 تیرماه ساعت 16 و 30 دقیقه در سالن اجتماعات فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

در این مراسم مهدی اخوان بهابادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، امیدعلی مسعودی، مدیر گروه کارشناسی ارشد تبلیغ و ارتباطات فرهنگی و عضو هیات علمی دانشگاه سوره، حسن بشیر، دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) و سایر فعالان فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال حضور خواهند داشت. 

همچنین در این مراسم نمایشگاهی از کتاب‌های «مطالعات شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی جوانان»، «خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» و سایر کتاب‌های معتبر مربوط به رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی برگزار خواهد شد. 

کتاب «خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» در چهار فصل منتشر شده است. در فصل نخست، نویسندگان ضمن ارایه تعریف از سواد رسانه‌ای به بیان ضرورت شناخت فرصت‌ها و تهدیدهای رسانه‌های دیجیتال پرداخته‌اند. 

فصل دوم کتاب به جرایم سایبری، نسل‌های اول، دوم و سوم جرایم سایبری، تهدیدات سایبری شامل هرزنامه، فیشینگ، دزدی اطلاعات، نفوذ به رایانه‌های شخصی و راهکارهای پیشگیری از این جرایم اشاره شده است.

فصل‌های سوم و چهارم کتاب «خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» به بیان توصیه‌های عمومی به خانواد‌ه‌ها برای صیانت از فرزندانشان در فضای سایبر و توضیح تاثیر اینترنت بر خانواده‌ها می‌پردازد. 

فرهنگسرای اندیشه در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، روبه‌روی باشگاه پیام، بوستان شهید منفرد نیاکی (اندیشه) واقع شده است. 
کد مطلب : ۱۷۲۸۳۹
http://www.ibna.ir/vdchxinzw23nq6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما