مدیر نشر «تخت‌جمشید» استان فارس از مسوولان فرهنگی خواست تا چارچوب تازه‌ای را برای قوانین نشر تعیین کنند. این ناشر شهرستانی گفت که کند شدن مسیر انتشار کتاب به رکود صنعت نشر منجر می‌شود.-
تصویر تزیینی است
تصویر تزیینی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، علی محمدی گفت: به اعتقاد من در این برهه از زمان لازم است تا دولت جدید با بازنگری در قوانین گذشته، چارچوب مشترک و مشخصی برای حدود فعالیت ناشران و مسوولان دولتی تعیین کند.
 
وی افزود: هر چند گرانی‌ها کمر بسیاری از فعالان صنعت چاپ‌ونشر را خرد کرد، اما بیشتر از آن، نومیدی و انتظار‌های طولانی برای چاپ کتاب بود که موجب افسردگی و خمودگی بسیاری از فعالان این صنعت شد.
 
مدیر نشر تخت‌جمشید عنوان کرد:‌ بهتر است این چارچوب‌گذاری طوری باشد که هم ناشران آن‌را قبول کنند و هم نظر مسوولان دولتی جلب شود.
 
محمّدی گفت: یکی از مشکلات ما مربوط به حوزه بررسی و نظارت کتاب است. ما ناشران شهرستانی گاهی چند سال منتظر نتیجه ممیزی یک کتاب می‌شویم و به این ترتیب تمام انرژی و دلخوشی اولیه که برای انتشار کتاب از سوی ما و مولف وجود داشته، تدریجا فروکش می‌کند.
 
این فعال فرهنگی اظهار کرد: ضروری دارد نشست‌هایی مشترک میان مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ناشران گذاشته شود و طرفین به یک قاعده و چارچوب مشخص آگاهی پیدا کنند و بیش از پیش با حدود و مرز فعالیت‌های یکدیگر آشنا شوند.
کد مطلب : ۱۷۱۸۶۲
http://www.ibna.ir/vdccesqsi2bqm48.ala2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما