فریبرز خوب‌نژاد، جانشین مديرعامل موسسه فرهنگي انتشاراتی پیام آزادگان گفت: تمامی کتاب‌های این انتشارات روایتی از جانبازی آزادگان را در بر دارد و نمی‌توان نگاهی مستقل به موضوع آزادگان جانباز داشت.-
فریبرز خوب‌نژاد
فریبرز خوب‌نژاد
فریبرز خوب‌نژاد، جانشین مديرعامل موسسه فرهنگي انتشاراتی پیام آزادگان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره اقدامات انتشارات پیام آزادگان برای تولید کتاب با محوریت جانبازان آزاده اظهار کرد: این انتشارات در تالیف کتاب نگاه موردی به آزادگان ندارد زیرا همه آزادگان به دلیل تحمل شکنجه‌ در اسارت و آسیب‌های ناشی از دوران اسارت در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق دچار آسیب شده‌اند و جانباز محسوب می‌شوند.

خوب‌نژاد گفت: البته تاکنون به این مساله فکر نکرده‌ بودیم که بخواهیم دسته‌بندی جدای موضوعی برای آن داشته باشیم. هر چند برای آزادگان شهید، مجموعه کتابی تدوین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: انتشارات پیام آزادگان سال گذشته کتابی با عنوان «هزار شب و یک شب» را منتشر کرد که به خاطرات جانباز آزاده بیژن کریمی می‌پردازد. این اثر خودنوشت روایتی از جریان مجروحیت و محرومیت این اسیر در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است.

خوب‌نژاد این کتاب را دارای متنی روان دانست و گفت: کتاب «هزار شب و یک شب» روایتی مشابه با «پایی که جاماند» دارد اما روایت برخی حوادث دوران اسارت در کتاب «هزار شب و یک شب» گویاتر است. کتاب «پایی که جا ماند» به دلیل وجود اسناد و دست‌نوشته‌های آقای ناصر حسینی‌پور و تبلیغاتی که برای معرفی این کتاب انجام شد فرصت دیده شدن و استقبال عمومی افراد جامعه را به دست آورد. 
کد مطلب : ۱۷۰۹۸۴
http://www.ibna.ir/vdcg7z9qtak9uy4.rpra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما