در نمایشگاه کتاب تهران انجام شد

رونمایی از دفتر اول مجموعه سیر مطالعاتی «مسیر»

پایگاه پژوهشی-تحلیلی «راهبرد» در راستای مطالعه هدفمند، دفتر اول از مجموعه سیرهای مطالعاتی را با عنوان «مسیر» در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی کرد.-
رونمایی از دفتر اول مجموعه سیر مطالعاتی «مسیر»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم رونمایی از کتاب «مسیر» امروز (چهارشنبه 18 اردیبهشت) با حضور عادل پیغامی، نویسنده و پژوهشگر و جمعی از استادان جبهه فکری انقلاب اسلامی در محل غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار شد.

این مجموعه تلاش دارد با نگاه استادمحور به مجموعه سیرهای مطالعاتی دست پیدا کند تا علاوه بر تنوع، امکان شناخت و درک تفاوت نگرش‌ها در موضوع‌های واحد نیز مشخص و روشن گردد.

سیرهای مطالعاتی موجود در مجموعه «مسیر»، در حوزه‌های مختلف علمی نظیر فرهنگ (زنان٬ خانواده و سبک زندگی)، سیاست (اندیشه سیاسی، جریان شناسی، جنگ نرم، آمریکاشناسی و دیپلماسی عمومی)، تاریخ (تاریخ اسلام، غرب، معاصر و انقلاب اسلامی)، فلسفه (فلسفه٬ کلام و فلسفه غرب)، هنر و ادبیات (سینما، ادبیات ایران و جهان، ادبیات پایداری و شعر) و همچنین سیر مطالعاتی آثار بعضی از شخصیت‌های مطرح علمی همچون علامه عسکری (ره)، امام موسی صدر، آیت الله مجتبی تهرانی (ره) و شهیدآوینی تهیه شده است.

نوع طراحی هر سیر مطالعاتی بدین ترتیب است که پنج عنوان کتاب ابتدایی هر سیر ناظر به مباحث مقدماتی و مبنایی موضوع و به تعبیری برای سطح مقدماتی مناسب هستند. پنج عنوان کتاب دوم مربوط به سطح متوسط و کسانی است که با حیطه مطالعات مذکور آشنایی نسبی دارند و دو عنوان کتاب پایانی معرفی شده در هر سیر، در سطح پیشرفته و مخصوص مخاطبانی است که کاملا با مباحث گذشته آشنا شده‌اند و یا در حوزه مذکور متخصصند.

کتاب «مسیر»٬ ساعت 18 امروز (18 اردیبهست 92) در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی واقع در انتهای راهروی 8 سالن شبستان مصلای تهران رونمایی شد.

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 21 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برپاست.
کد مطلب : ۱۶۷۹۵۷
http://www.ibna.ir/vdccpmqsm2bqeo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما