انتشارات نوید شیراز با بیش از 40 عنوان کتاب مانند «کهگیلویه و ایلات آن»، «یادداشت‌های ماندگار»، «فرهنگنامه عکس ایران» و «پرونده» به بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌آید.-
«کهگیلویه و ایلات آن» از سوی نوید شیراز در راه نمایشگاه کتاب

مدیر انتشارات نوید شیراز به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره حضور در نمایشگاه کتاب تهران گفت: این انتشارات با بیش از 40 عنوان کتاب در حوزه‌های تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم و دانش در نمایشگاه حاضر می‌شود.

داریوش نویدگویی به تازه‌های کتاب حوزه تاریخ این انتشارات اشاره کرد و افزود: «کهگیلویه و ایلات آن» به‌قلم ساسان منصوری درباره تاریخ ایل‌های این سرزمین، «یادداشت‌های ماندگار» از خسرو سعدین که خاطرات تاریخی و سفرنامه‌ای 50 ساله معلمی در جنوب ایران است، دو کتاب از تازه‌های این انتشارات به‌شمار می‌روند.

وی ادامه داد: «فرهنگنامه عکس ایران» به‌کوشش رضا مرادی غیاث‌آبادی، «نگاهی نوین به تاریخ ادبیات ایران و جهان» از کتایون زارع و «پرونده» خاطرات صادق همایونی، قاضی بازنشسته دادگستری از دیگر کتاب‌های جدید انتشارات نوید شیراز در نمایشگاه است.

نویدگویی درباره کتاب‌های پرفروش این انتشارات نیز بیان کرد: مجموعه سه جلدی مصور «کتاب پارسه» که به معرفی تمامی شهرها و روستاهای استان فارس می‌پردازد از کتاب‌های پرفروش این انتشارات است. این کتاب ویژگی‌های تاریخی، جغرافیایی، طبیعی، آداب و رسوم، باورهای دینی و سنتی مردم استان فارس را معرفی می‌کند.
 
وی افزود: مجموعه 6 جلدی کتاب‌های محمد بهمن‌بیگی با نام‌های «بخارای من ایل من»، «طلای شهامت»، «اگر قره‌قاج نبود»، «به اجاقت قسم»، «عرف و عادت در عشایر شیراز» و «تصاویر» از دیگر پرفروش‌های نوید شیراز به‌شمار می‌روند که در نمایشگاه امسال عرضه خواهد شد.

نویدگویی درباره نمایشگاه کتاب گفت: کتاب اساس و پایه تمدن هر ملت است و با وجود این‌که امروزه فناوری باعث گسترش کتاب‌های دیجیتال شده، کتاب‌های کاغذی همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. نمایشگاه کتاب محل مناسبی برای تبلیغ کتاب و جذب سرمایه به حوزه فرهنگ به‌شمار می‌رود، بنابراین برای برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نیاز به مکان مناسب داریم و امیدوارم با استفاده از تجربه مدیران، این امر محقق خواهد شد.

بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 11 تا 21 اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

کد مطلب : ۱۶۶۲۷۸
http://www.ibna.ir/vdchq-nz623n-id.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما