به‌مناسبت روز ملی خلیج فارس صورت می‌گیرد

افتتاح «نمایشگاه نقشه‌های کهن ایران» در انتشارات سحاب

مراسم افتتاحیه «نمایشگاه نقشه‌های کهن ایران» پنجشنبه (5 اردیبهشت‌ماه) در دفتر مرکزی موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب برگزار می‌شود. این نمایشگاه به‌مناسبت روز ملی خلیج فارس و شامل نقشه‌های کتابخانه و آرشیو این موسسه است.-
پوستر نمایشگاه
پوستر نمایشگاه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به‌نقل از روابط عمومی موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب، مراسم افتتاحیه «نمایشگاه نقشه‌های کهن ایران» به‌مناسبت روز ملی خلیج فارس پنجشنبه (5 اردیبهشت‌ماه) از ساعت 15 تا 19 برپا خواهد شد. این نمایشگاه برگرفته از گنجینه نقشه‌های کتابخانه و آرشیو موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب است.

این نمایشگاه از هفتم تا دهم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برای بازدید آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نقشه‌ها به خیابان سمیه (بین شریعتی و بهار)، شماره ۳۰، دفتر مرکزی موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب مراجعه کنند.

نمایش این مجموعه نفیس نقشه‌ها همچنین در بخش بین‌المللی بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران، واقع در ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی (مقابل مصلای بزرگ تهران) از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت ماه برای بازدید عموم ادامه خواهد داشت.

موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب، نخستین موسسه جغرافیایی و نقشه‌نگاری در ایران و منطقه خاورمیانه است که در سال ۱۳۱۵ خورشیدی از سوی ابوالقاسم سحاب و با همیاری فرزندش، عباس سحاب بنیان گذاشته شد. 

این موسسه بیش از یک‌هزار و 700 اثر جغرافیایی شامل کتاب‌های جغرافیایی،‌ نقشه، اطلس، کتاب، کره جغرافیایی و دیگر وسایل آموزشی برای مدارس همچنین نقشه‌های گردشگری به زبان‌های دیگر مانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی و ژاپنی چاپ و منتشر کرده است.
کد مطلب : ۱۶۵۹۴۳
http://www.ibna.ir/vdcfjtdymw6dv1a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما