با همکاری خانه کتاب محقق می‌شود

انتشار مجموعه‌ای از اسناد ریاست جمهوری

مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری مجموعه‌ای از اسناد منتشر نشده خود را با همکاری خانه کتاب منتشر می‌کند.-
انتشار مجموعه‌ای از اسناد ریاست جمهوری
ناصر میرزایی، مدیر انتشارات خانه کتاب در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری مجموعه‌ای از اسناد خود را که تاکنون در معرض عموم قرار نگرفته‌اند برای کمک به پژوهشگران و ایجاد زمینه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی عمیق منتشر می‌کند.

وی کتاب‌های «اسنادی از حزب ایران نوین»، «فدائیان اسلام؛ اسنادی از مبارزات جمعیت فدائیان اسلام»، «مجموعه مقالات تاریخ و اسناد» را از جمله آثار این مجموعه یاد کرد که پیش از این از سوی انتشارات خانه کتاب منتشر شده‌اند.

میرزایی مهم‌ترین ویژگی مجموعه کتاب‌های اسنادی مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری را انتشار اسناد برای نخستین‌بار عنوان کرد و گفت: ارایه این اطلاعات با دسته‌بندی و پژوهش‌های دقیقی که از سوی محققان و اندیشمندان صاحب نام این حوزه که اغلب از استادان دانشگاهی و محققان‌اند، زمینه پژوهش‌ در زمینه ریاست جمهوری و مسایل سیاسی ایران را در حوزه‌های داخلی و روابط بین‌الملل بیش از پیش فراهم می‌کند. 

مدیر روابط عمومی خانه کتاب انتشار مجموعه‌های پژوهشی در معرفی شخصیت‌های برجسته را از دیگر برنامه‌های انتشارات خانه کتاب معرفی کرد و گفت: به دلیل آن که اغلب این آثار در شمار کتاب‌های تخصصی‌اند و چاپ و نشر آن‌ها تا حدی هزینه‌بر و کمیاب‌اند، از این رو خانه کتاب تصمیم گرفت این آثار را با هدف اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مطالعه و پژوهش به چاپ رساند و با بهای مناسب در اختیار عموم علاقه‌مندان و محققان قرار دهد. 

خانه کتاب تصمیم دارد مجموعه‌های دیگری از کتاب‌های مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری را برای ارایه در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که از یازدهم اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، به چاپ رساند. 

کتاب‌های «ایران و جنبش عدم تعهد به روایت اسناد؛ از باندونگ تا تهران»، هفتمین جلد کتاب «اسنادی از اشغال ایران در جنگ جهانی دوم»، «اسنادی از سیاست‌های فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دوره دوم پهلوی» و «اسنادی از تحریف نام خلیج فارس» در شمار آثار در آستانه چاپ این مجموعه‌اند که به زودی توسط انتشارات خانه کتاب روانه بازار نشر می‌شوند.
کد مطلب : ۱۶۴۹۶۵
http://www.ibna.ir/vdciq5azwt1aq32.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما