«راهنمای خزنده‌ها و دوزیستان ایران» نوشته کامران کمالی و «طبیعت‌گردی با گل‌های ایران» نوشته مجید اسکندری دو کتابی هستند که به‌تازگی مجوز نشر گرفته‌اند و به‌زودی از سوی انتشارات ایرانشناسی راهی بازار کتاب‌های حوزه ایرانگردی خواهند شد.-
معرفی گل‌ها و خزنده‌های ایرانی در دو کتاب
امیرحسین بختیاری به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره کتاب‌های در دست چاپ انتشارات ایرانشناسی گفت: دو عنوان کتاب جدید با نام‌های «راهنمای خزنده‌ها و دوزیستان ایران» و «طبیعت‌گردی با گل‌های ایران» به‌زودی منتشر می‌شود.

مدیر انتشارات ایرانشناسی افزود: «راهنمای خزنده‌ها و دوزیستان ایران» که به‌کوشش کامران کمالی منتشر می‌شود، به طبقه‌بندی تمامی گونه‌های شناخته‌شده خزنده‌ها و دوزیستان پرداخته و براساس رنگ و خانواده، آن‌ها را دسته‌بندی می‌کند. این راهنما به‌شیوه‌ای است که استفاده‌کننده بتواند با دانستن رنگ هر خزنده و دوزیست به کتاب مراجعه و آن را پیدا کند.

وی درباره کتاب دیگر این انتشارات بیان کرد: «طبیعت‌گردی با گل‌های ایران» نوشته مجید اسکندری است. این کتاب نیز براساس رنگ تقسیم‌بندی شده و چهار بخش دارد. جست‌وجوگر می‌تواند براساس رنگ گل‌ها، نام آن را بیابد. تمام اطلاعات کتاب به فارسی نوشته و آگاهی اولیه برای آشنایی هر گل گردآوری شده است.

انتشارات ایرانشناسی از سال 1372 فعالیتش را آغاز کرده و به تهیه و تولید نقشه‌های ایرانگردی و جهانگردی، اطلس‌ها و کتاب‌های جغرافیایی پرداخته و تاکنون بیش از 150 عنوان کتاب منتشر کرده است.
 
«آبشارهای ایران»، «پروانه‌های ایران»،‌ «بیابان‌های ایران»، «گل‌های ایرانی»، ‌«قارچ‌های سمی ایران»، «چارتاقی‌های ایران»، «نجوم برای همه»، «رصد ماه»، «عکاسی نجومی»،‌ «آسمان شب»، «اطلس جاده‌ای ایران» و «اکوموزه، انسان و بوم» برخی کتاب‌های انتشارات ایرانشناسی به‌شمار می‌روند.
کد مطلب : ۱۶۴۸۸۵
http://www.ibna.ir/vdcjoxeviuqemoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما