دانيل استيل، از مشهورترين نويسندگان رمان‌هاي عامه پسند، سه شنبه هفتاد و دومين كتابش را منتشر مي‌كند.
هفتاد و دومين كتاب «دانيل استيل» منتشر مي‌شود
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از رويترز، استيل كه رمان‌هايش شهرتي جهاني دارد و با فروش بيش از 560 ميليون جلد كتاب، تاكنون چندصد ميليون دلار درآمد داشته است، هفتاد و دومين كتابش را با نام «به افتخار خود» منتشر مي كند. 

دانيل استيل 60 ساله براي اولين بار در 17 سالگي ازدواج كرده و از 19 سالگي به نوشتن پرداخته است. استيل در مصاحبه‌اي با "رويترز" اذعان كرده در زمان بچگي دلش مي خواسته راهبه شود. 

او مي‌گويد، مذهب عاملي است كه او را روي پا نگه داشته و بدون آن حتما از پا مي‌افتاد و راه خود را گم مي‌كرد. 

البته نوع زندگي زندگي استيل كاملا در تضاد با زندگي يك زن روحاني در تعهد به زندگي با نداري، تجرد و اطاعت است. او 5 بار ازدواج كرده، 7 فرزند  و 2 فرزند خوانده دارد؛ زندگي اش بين دو خانه در سان‌فرانسيسكو و پاريس مي گذرد. با اين حال به گفته خودش هنوز مذهب بخش مهمي از زندگي او را تشكيل مي دهد. 

او مي گويد: «من كاتوليك به دنيا آمدم و اگر غير از اين بود در شرايطي كه پسرم فوت كرد و همسر چهارمم تركم كرد، بايد به زندگي ام خاتمه مي دادم؛ اما مذهب همواره مراقب من بوده است». 

رمان جديد استيل درباره يك هنرپيشه زن است كه در جريان يك تصادف خطرناك در پاريس حافظه اش را از دست مي‌دهد. 

استيل مي گويد تاكنون 88 رمان نوشته كه يكي از آنها درباره پسرش "ترينا" است كه در 19 سالگي فوت كرد. او درباره عادت‌هاي نوشتنش مي‌گويد: اگرچه نوشتن يك رمان حدود 2 سال و نيم وقت مي برد، اما من با كار مداوم آن را در 4 تا 5 ماه به پايان مي رسانم. 

او مي افزايد در زمان نوشتن رمان در طول روز 20 تا 22 ساعت كار مي‌كنم و ممكن است فقط 3 ساعت بخوابم. 

استيل، رمان‌هايش را با يك ماشين تحرير متعلق به سال 1946 تايپ مي كند و عاشق اين ماشين تحرير قديمي‌ است؛ اما «براي بچه هايم اي ميل مي فرستم و در حقيقت آنها مرا به قرن بيست و يكم كشانده‌اند.» 

استيل درباره منبع رمان هايش گفت هميشه آنها را از زندگي خودش اقتباس كرده؛ اما نه به اين معني كه اين ماجراها در زندگي خودش پيش آمده باشد بلكه از احساسي كه در برابر يك ماجرا به او دست مي دهد مي تواند اين ماجراها را خلق كند. 

او در پاسخ به كساني كه مي گويند داستان زندگي خود او بايد خواندني ترين رمانش باشد، گفته است برنامه اي براي نوشتن خاطراتش ندارد و حتي دلش نمي خواهد كه چيزي از خاطراتش را براي بچه هايش باقي بگذارد. او مي گويد هرگز فكر نكرده كه خودش مهم است بلكه مهم، داستان هايش هستند. 

دانيل استيل مي‌گويد تا زماني كه ماشين تحرير در برابرش باشد به نوشتن ادامه مي هد؛ چون عاشق اين كار است.
کد مطلب : ۱۶۴۷۱
http://www.ibna.ir/vdciz5az.t1aqy2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما