رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردبیل از راه‌اندازی دو دوستگاه کتابخانه مشارکتی سیار در اطراف شهرستان اردبیل خبر داد._
شهریار منیر
شهریار منیر

شهریار منیر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایران(ایبنا)، بیان کرد: در  توافق‌نامه‌ای که میان اداره کتابخانه‌های شهرستان اردبیل با مسوولان اداره شهرداری اردبیل منعقد شد ما موظف به تامین منابع مکتوب، نرم‌افزار مدیریت کتابخانه‌ها و آموزش نیروهای این کتابخانه‌ها شدیم و شهرداری تهیه دو دستگاه اتوبوس،‌ تجهیزات، قفسه‌بندی و ارایه خدمات این کتابخانه‌ها‌ را برعهده گرفت.

وی با بیان این‌که این کتابخانه‌ها در حال تجهیزند و امیدواریم تا پایان بهمن‌ ماه به بهره‌برداری برسد،ادامه داد: گنجایش هر یک از کتابخانه‌های مشارکتی سیار حدود سه هزار و 500 جلد کتاب است و در آن‌ها نیز جایگاه میز و صندلی مطالعه تعیین شده است.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردبیل اظهار کرد: این کتابخانه‌ها در اطراف مدارس، حاشیه شهر اردبیل و مکان‌هایی که از داشتن خدمات کتابخانه‌ای بی‌بهره‌اند، کتاب‌رسانی خواهند کرد.

وی از ویژه برنامه‌های این اداره در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: در کتابخانه‌های شهرستان اردبیل به مناسبت دهه فجر برنامه‌هایی مانند افتتاح پنج دستگاه ایستگاه مطالعه، طرح عضویت رایگان،‌ بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌ها و برگزاری مسابقات فرهنگی، کتابخوانی و نقاشی اجرا خواهند شد.
 
به گفته منیر، همچنین در دهه فجر کتابخانه‌های عمومی بخش‌های «ثمرین» و «هیر» مجری نمایشگاه فروش کتاب با تخفیف 30 درصد خواهند شد. 

دهه فجر از 12 تا 22 بهمن ماه است.

کد مطلب : ۱۶۰۵۶۸
http://www.ibna.ir/vdcd9z0fjyt09k6.2a2y.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب