«نهادگرایی، سپاه و انقلاب اسلامی: مبانی، رویکرد‌ها، چالش‌ها و راهبرد‌ها» عنوان کتابی از مجموعه مقالات همایشی با همین نام است که به تازگی منتشر شده است._
تصویر کتاب
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «نهادگرایی، سپاه و انقلاب اسلامی: مبانی، رویکرد‌ها، چالش‌ها و راهبرد‌ها» به کوشش معاونت پژوهش مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر شده و در بر گیرنده 15 مقاله است. 

مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1390 فراخوانی را برای همایش «نهادگرایی، سپاه و انقلاب اسلامی: مبانی، رویکرد‌ها، چالش‌ها و راهبرد‌ها» وگردآوری مقالات آن در چهار محور «مبانی و رویکرد‌های نهاد و نهادگرایی»،«انقلاب اسلامی، نهاد و نهادگرایی»، «سپاه، نهاد و نهادگرایی» و «چالش‌ها و راهبرد‌های نهادگرایی در سپاه و نهاد‌های انقلاب اسلامی» منتشر کرد. 

در مقدمه مجموعه مقالات این همایش آمده است: «این محور‌ها مباحث چرایی، چیستی و چگونگی نهادگرایی را برای سپاه پاسداران پوشش می‌دهد. در عین حال رویکرد مورد انتظار، روشن شدن وظایف، تکالیف و سیاست‌هایی بود که در امتثال فرمان رهبر معظم انقلاب به حفظ و تقویت بعد نهادی سپاه می‌انجامد.» 

«فرهنگ نهادی سپاه؛ ماهیت کار، کارکرد‌ها و ویژگی‌ها»، «ویژگی‌های نهادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و راهکار‌های تقویت آن»، «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به سوی سازمانی نهادی با مدیریتی جهادی»، «رویکرد تطبیقی نهاد و سازمان مبتنی بر مولفه‌ها و متغیر‌های الگوی هفت اس(s)» و «نهاد و نهادگرایی در نظام ارزشی، قانون اساسی، چشم‌انداز و سیاست‌های کلی» برخی از مقالاتی‌اند که در این کتاب ارایه شده‌اند. 

سیاوش نادری فارسانی، تقی کثیری‌نژاد، علیرضا نادری خورشیدی و محمود مهام، برخی از ارایه کنندگانِ 15 مقاله این کتابند. 

مجموعه مقالات «نهادگرایی، سپاه و انقلاب اسلامی: مبانی، رویکرد‌ها، چالش‌ها و راهبرد‌ها» را مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قطع وزیری و 439 صفحه با شمارگان 1500 نسخه روانه بازار نشر کرده است.

کد مطلب : ۱۵۹۶۹۶
http://www.ibna.ir/vdcdnn0f9yt0k96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما