ویرایش هجدهم بخش «بیماری‌های عفونی (باکتریال)» از مجموعه طب داخلی هاریسون با نظارت دکتر شاهین قاسمی منتشر شد.-
روی جلد کتاب
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «بیماری‌های عفونی (باکتریال)» بخشی از مجموعه پزشکی هاریسون است که به مبحث عفونت‌های باکتریال می‌پردازد. دکتر محبوبه طالب نثارحسینی و دکتر بهنام بوذری این کتاب را ترجمه کرده‌اند و دکتر شاهین قاسمی بر ترجمه نظارت داشته است.

قاسمی، با تاکید بر تغییرات سریع علم پزشکی، اظهار کرد: با وجود این تغییرات و پیشرفت‌ها، همچنان بیماری‌های واگیردار و عفونی، یکی از علت‌های اصلی مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می‌شود و توجه به آن ضروری است.

به گفته وی، امروزه عوامل میکروبیال در اتیولوژی بیماری‌هایی که قبلا غیرعفونی تلقی می‌شدند در حال شناسایی‌اند و این کتاب آخرین یافته‌های علمی را به متخصصان این حوزه ارایه می‌دهد.

مترجم «مبانی طب داخلی سیسیل» دانشجویان پزشکی را مهمترین مخاطبان کتاب هاریسون دانست و گفت: انترن‌ها و دستیاران پزشکی نیز با مطالعه این کتاب با اطلاعات کاملی درباره مباحث مربوط به عفونت‌های باکتریال آشنا می‌شوند.

این متخصص بیماری‌های عفونی و طب گرمسیری، اعتبار علمی کتاب‌های هاریسون را در جامعه پزشکی به نسبت سایر آثار موجود بیشتر خواند و افزود: علاوه بر این اعتبار، در این کتاب به‌روزترین مطالب این حوزه ذکر شده‌اند و این موارد را می‌توان از مهمترین ویژگی‌های کتاب «بیماری‌های عفونی هاریسون» دانست. 

وی کمک به دانشجویان پزشکی، ارتقای علمی و نیاز جامعه پزشکی به آشنا شدن با جدیدترین مباحث در حوزه بیماری‌های عفونی را از مهم‌ترین دلایل ترجمه این کتاب دانست و گفت: در این کتاب به طور کامل به بیماری‌های حاصل از پاتوژن‌های باکتریال و درمان آن‌ها پرداخته می‌شود.

دن لونگو، آنتونی فوسی، دنیس کاسپر، استفان هوسر، لاری جمیسون و جوزف لوسکالزو متخصصانی هستند که ویرایش هجدهم کتاب «بیماری‌های عفونی (باکتریال) هاریسون» را به رشته تحریر درآورده‌اند. این کتاب توسط دکتر نثارحسینی و دکتر بوذری و زیر نظر دکتر قاسمی ترجمه شده است.

«بیماری‌های عفونی (باکتریال) هاریسون» اثری 940 صفحه‌ای است که با شمارگان سه هزار و 300 نسخه و به بهای 42 هزار تومان از سوی نشر ارجمند منتشر شده است.

کد مطلب : ۱۵۵۴۲۴
http://www.ibna.ir/vdcirwaz5t1aw52.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما