کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تدوین خاطرات دو فرمانده در کتاب‌های «روزگاران»

4 آذر 1391 ساعت 10:23

گزارشگر :

جلدهای چهارم و پنجم مجموعه کتاب‌های «روزگاران» به خاطرات دو فرمانده از لشکر 25 کربلا در سال های دفاع مقدس اختصاص دارند.-


حسین یاقوتی، نویسنده مجموعه «روزگاران» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: در جلد چهارم این مجموعه به سرگذشت غلامعلی صابری مقدم می‌پردازم. او مسوولیت‌های مختلفی چون فرماندهی گروهان، تدارکات و ستاد لشکر 25 کربلا در سال‌های دفاع مقدس را تجربه کرده است. 

یاقوتی درباره ویژگی‌های این فرمانده توضیح داد: همراهی او با فرماندهان  دفاع مقدس و گستردگی مسوولیت‌ها و طی کردن مسیر سلسله مراتبی در بر عهده گرفتن سِمَت‌ها باعث شدند تا دو نوع خاطرات را از او برای کتاب چهارم «روزگاران» در نظر بگیرم؛‌ نخست خاطرات او از جبهه‌های نبرد و دیگر، خاطرات دیگران از او و تمامی مسوولیت‌هایی که تجربه کرده است. 

نویسنده کتاب «نشان عشق» درباره دیگر فرمانده‌ای که قصد نگارش خاطراتش را دارد، گفت: پنجمین جلد از مجموعه «روزگاران» به خاطرات یحیی خالقی اختصاص می‌یابد. او فرمانده گردان محمد رسول‌الله(ص) از لشکر 25 کربلا بود و از فرماندهانی محسوب می‌شود که شجاعت بسیاری در دوران دفاع مقدس به‌خرج داد. 

وی افزود: نگارش این دو کتاب حدود 6 ماه به‌ طول می‌انجامد و امیدوارم بتوانم این دو اثر را تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب در سال آینده منتشر کنم. 

به گفته یاقوتی، جلد چهارم مجموعه «روزگاران» در مرحله مصاحبه و ضبط خاطرات است و هماهنگی‌های لازم برای مصاحبه با یحیی خالقی، به عنوان فرمانده مورد نظر جلد پنجم انجام شده است.

وی سومین کتاب مجموعه «روزگاران» را هم در دست نگارش دارد. او در این کتاب خاطرات ناصر رزاقیان از فرماندهان دوران دفاع مقدس را از زاویه علوم نظامی می‌نویسد.

جلد دوم اين مجموعه چهارم تير‌ماه 1391 رونمايي شد. اين نوشتار سرگذشت شش جانباز جنگ تحميلي عراق علیه ایران را در بر دارد و از سوی نشر شاهد در قطع رقعی و 328 صفحه با شمارگان سه هزار نسخه و به بهاي 50‌ هزار ريال عرضه شده‌ است.


کد مطلب: 154604

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/154604/تدوین-خاطرات-دو-فرمانده-کتاب-های-روزگاران

ایبنا
  http://www.ibna.ir