از مجموعه «در قلمرو اندیشه امام موسی صدر»

«سفر شهادت» به كتابفروشي‌ها مي‌رسد

موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر هفتمین جلد از مجموعه «در قلمرو اندیشه امام موسی صدر» را با عنوان «سفر شهادت» تا هفته آینده منتشر می‌کند. این اثر مجموعه سخنرانی‌ها، پیام‌ها و مقالات رهبر ایرانی شیعیان لبنان را درباره واقعه عاشورا بیان می‌کند.-
امام موسی صدر
امام موسی صدر
مهدی فرخیان، مسوول واحد پژوهش موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن بیان این خبر اظهار کرد: تاکنون پنج جلد از مجموعه در قلمرو اندیشه امام موسی صدر که حاوی آثار امام موسی صدر است، منتشر شده‌اند. ششمین جلد که درباره امام علی(ع) است نیز به زودی در چرخه چاپ و نشر قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به این که جلد هفتم را با همکاری «احمد ناظم» ترجمه کرده است، گفت: انتشار این اثر به واسطه نزدیک شدن به ایام محرم اهمیت بیشتری می‌یابد چرا که در «سفر شهادت» امام موسی صدر به مناسک و عزاداری‌های عاشورا، آسیب‌شناسی عزاداری و بازگو کردن عزاداری حقیقی می‌پردازد.

ویراستار این کتاب تبیین هدف قیام امام حسین(ع)، بررسی آسیب‌شناسانه مراسم و عزاداری‌های حسینی، هدف از گریه کردن و سوگواری برای سالار کربلا را از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب یاد کرد و اظهار کرد: امام موسی صدر در این اثر عنوان می‌کند که تنها گریه کردن و سوگواری برای شهادت مظلومانه سومین پیشوای شیعیان در واقعه عاشورا و ظلم‌هایی که به ایشان شد، کافی نیست و نباید تنها به گریه کردن بسنده کنیم.

فرخیان بحث حضور زنان و نقش آن‌ها در واقعه کربلا، بررسی جایگاه و نقش حضرت زینب(س) در کربلا و درس‌های عاشورا برای زندگی کنونی ما را از مهمترین مباحث و آموزه‌های این کتاب توصیف کرد.

هفتمین جلد از مجموعه «در قلمرو اندیشه امام موسی صدر» با عنوان «سفر شهادت» اکنون در مسیر چاپ قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا هفته آینده منتشر و روانه بازار کتاب شود.
کد مطلب : ۱۵۴۰۷۲
http://www.ibna.ir/vdcgut9qxak9nz4.rpra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما