مدير انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مجموعه 31 جلدی «تقويم تاريخ دفاع مقدس» به کوشش این سازمان منتشر می‌شود. این مجموعه تمام وقایع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را به صورت جبهه به جبهه، روز به ‌روز و ساعت به ساعت بیان می‌کند._
نشان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش
نشان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش
مدير انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌و گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از تالیف مجموعه‌ای 31 جلدی با نام «تقويم تاريخ دفاع مقدس» خبر داد و گفت: این اثر به کوشش امير سرتيپ دوم علاءالدين احمدي و 15 همکار پژوهشگرش تالیف شده است.

سرهنگ بهزاد میر‌احمدی درباره ویژگی‌های این مجموعه و تفاوت آن با سایر مجموعه‌های تقویمی تاریخی توضیح داد: «تقويم تاريخ دفاع مقدس» به کوشش سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر می‌شود. این مجموعه تمام وقایع غرب و جنوب غرب کشور و خلیج فارس را در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به صورت جبهه به جبهه، روز به ‌روز و ساعت به ساعت بیان می‌کند.

وی جامع بودن این اثر را از مهم‌ترین ویژگی‌های آن دانست و گفت: در سایر تقویم‌های تاریخ دفاع مقدس تنها به سهم یک نیرو در پیشبرد اهداف جنگ پرداخته شده است، در حالی که این تقویم ضمن دربرگیری عملیات‌ تمامی نیرو‌های ارتش، جزییات این نبرد‌ها را نیز بیان کرده است. برای مثال درباره نیروی هوایی ارتش، تعداد گشت‌زنی روزانه، رهگیری‌ و شناسایی هوایی را هم آورده است.

مدير انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی درباره میزان مصور بودن مجموعه 31 جلدی «تقويم تاريخ دفاع مقدس» توضیح داد: مطالب این کتاب به گونه‌ای بیان شده‌اند که به آسانی امکان تصور ذهنی مخاطب را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، از نظر ارتش جمهوری اسلامی حفاظتِ اطلاعات در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بسیار اهمیت داشت، بنابراین عکاسان و تصویربرداران حق عکس‌برداری و تصویربرداری از هیچ عملیاتی را نداشتند.

سرهنگ میراحمدی از حجم زیاد کتاب در هر جلد به ‌عنوان دلیل دیگر  مصور نشدن کتاب یاد کرد و افزود: در واقع انتشار تصاویر دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به سازمان حفظ آثار ارتش جمهوری اسلامی ایران محول نشده است و سازمان عقیدتی، سیاسی ارتش متولی این امر است.

وی درپایان گفت: مجموعه 31 جلدی «تقويم تاريخ دفاع مقدس» اکنون مراحل دریافت مجوز انتشار را سپری می‌کند و با وجود منابعی که از پیش برای انتشار آن در نظر گرفته شده است، به سرعت منتشر خواهد شد.
کد مطلب : ۱۵۳۹۶۰
http://www.ibna.ir/vdcb0fb8grhbs9p.uiur.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما