کارشناس مسوول واحد حرفه‌آموزی سازمان آموزش و پرورش استثنایی از انتشار کتاب «کارآفرینی» ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دوره متوسطه حرفه‌ای خبر داد و گفت: این اثر به دانش‌آموزان می‌آموزد چگونه هدف‌های واقع‌بینانه‌ای برای انتخاب شغل آینده‌شان در نظر بگیرند.-
ارایه راهکارهای انتخاب شغل برای دانش‌آموزان استثنایی
نازلی مشایخی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دوره متوسطه حرفه‌ای مانند دانش‌آموزان عادی کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای بر اساس استاندارهای مهارتی متناسب‌سازی شده، آموزش‌های حرفه‌ایی را دریافت می‌کنند.

وی در ادامه سخنانش گفت: یکی از برنامه‌های این آموزش‌های حرفه‌ای در قالب کتاب‌های تکمیل مهارت ارایه می‌شوند. «بهداشت و ایمنی کار»، «قانون کار» و «کارآفرینی» عناوین این کتاب‌ها در رشته کاردانش را تشکیل می‌دهند.

کارشناس مسوول واحد حرفه‌آموزی سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: کتاب‌های مذکور برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با همین عناوین اما با محتوا و زبان ساده‌تر ارایه می‌شوند. در مقدمه همه این آثار به معلمان این‌گونه از دانش‌آموزان تاکید شده است مطالب را تا آن‌جا که امکان دارد، با زبانی ساده و روشن ارایه کنند.

مشایخی با اشاره به رویکرد کتاب «کارآفرینی» ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه گفت: دانش‌آموزان با مطالعه کتاب «کارآفرینی» می‌آموزند که چگونه از مهارت‌های ارایه شده در این اثر برای اشتغال خود در آینده استفاده کنند.

وی ادامه داد: این نوشتار به تشریح انواع شیوه‌های استخدام می‌پردازد، به این معنا که این اثر توجه دانش‌آموزان را به شغل افراد و این‌که چگونه فردی جذب بازار کار شده است، جلب می‌کند.

کارشناس مسوول واحد حرفه‌آموزی سازمان آموزش و پرورش استثنایی عنوان کرد: انواع کسب و کار و همچنین راهکارهای تامین منابع مالی برای راه‌اندازی کسب و کار در کتاب «کارآفرینی» معرفی و ارایه شده‌اند.

چاپ نخست کتاب «کارآفرینی» اثر مشترک مهدی عزیزالهی و غلامرضا سهیل‌مقدم با شمارگان یک‌هزار نسخه و 60 صفحه به تازگی از سوی انتشارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۱۵۳۷۷۰
http://www.ibna.ir/vdca0en6w49nm01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما