نویسنده کتاب «تاریخ تشیع در ایلام» از این اثر به عنوان کتابی در حوزه تاریخ محلی ایلام یاد کرد که نحوه ورود تشیع به این سرزمین را روایت می‌کند.-
تصویر کتاب
تصویر کتاب

پروین کوچکی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: این اثر جغرافیای تاریخی ایلام را از آغاز تا عصر خلافت عباسی با تاکید بر چگونگی ورود اسلام و تشیع به ایران می‌کاود و در این مسیر بر نفوذ و گسترش اسلام و تشیع در ایلام تاکید دارد. 

کارشناس ارشد تاریخ تشیع ادامه داد: این اثر همچنین درباره حکومت‌های محلی، آرامگاه‌ها و اماکن مذهبی ایلام و نقش آن‌ها در گسترش تشیع در ایلام بحث می‌کند.

این مدرس دانشگاه با تاکید بر این که در راستای علاقه شخصی به مباحث حوزه اسلام، تشیع و اهل‌بیت تصمیم گرفتم این کتاب را به رشته تحریر درآورم، گفت: این اثر صورتی از تاریخ محلی دارد و به صورت مجزا به سرزمین ایلام و تاریخ ورود تشیع یه این خطه می‌پردازد.

کوچکی با اشاره به نثر ساده و روان کتابش یادآور شد: کوشیدم نتایج تحقیقاتم را به‌گونه‌ای تدوین کنم که برای عموم علاقه‌مندان این حوزه قابل استفاده باشد. این اثر کاربردهای ویژه‌ای برای محققان حوزه مطالعاتی شیعه‌شناسی و تشیع دارد.

نویسنده کتاب «تاریخ تشیع در ایلام» معتقد است: با مطالعه وسیع درباره اسلام و تشیع در مقایسه با سایر ادیان الهی به این نتیجه خواهیم رسید که اسلام کامل‌ترین دین است و علاوه بر این که هیچ نقصی ندارد، پاسخگوی تمام نیازهای بشری است.

این نویسنده ایلامی در پایان سخنانش به کمبود منابع و محدودیت کتابخانه‌های ایلام اشاره کرد و گفت: به دلیل نداشتن دسترسی به منابع مورد نیاز ناچار شدم از ایلام به قم مسافرت کنم و از منابع و مکتوبات کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام بهره بگیرم. ایلام منطقه محرومی است که کتابخانه جامع و کتاب‌های تخصصی ندارد، در صورتی که با داشتن این منابع و تقویت آن‌ها بسیاری از استعدادهای کودکان این منطقه شکوفا خواهد شد.

نخستین چاپ کتاب «تاریخ تشیع در ایلام از دوره سلجوقیان تا پایان حکومت قاجار» اثر پروین کوچکی را موسسه شیعه‌شناسی در 160 صفحه رقعی با شمارگان هزار و 500 نسخه به بهاي 28 هزار ريال روانه بازار نشر کرده است.

کد مطلب : ۱۵۳۱۲۱
http://www.ibna.ir/vdcauen6649nm61.k5k4.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Germany
شیوانسب
با سلام و احترام .سر کار خانم پروین کوچکی ابرازخرسندم که شاهد موفقیت شما هستم هرگز گذشته را فراموش نکرده‌ام و ذره ای از عشقم به شما کم نشده .خدا نیامرزد کسانی را که مانع رسیدن ما به هم شدند.دوستدار همیشگی شما محمد.