از سوی انتشارات اساطیر

«بیست مقاله قزوینی» تک‌جلدی شد

«بیست مقاله قزوینی» مجموعه‌ای از مقاله‌های تاریخی، ادبی و انتقادی کهن ایران است که در سال‌های (1307 تا 1313) در دو جلد به‌چاپ رسیده بود. این مجموعه با بیش از 20 مقاله به‌تازگی از سوی انتشارات اساطیر در یک مجلد بازچاپ و روانه بازار کتاب شده است.-
جلد کتاب
جلد کتاب
مدیر انتشارات اساطیر از انتشار بازچاپ کتاب «بیست مقاله قزوینی» خبر داد و به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: مقاله‌های مختلف تاریخی، ادبی و انتقادی که با عنوان «بیست مقاله قزوینی» پیش از این در دو مجلد به چاپ رسیده بود، اکنون در یک مجلد منتشر شده است. 

عبدالکریم جربزه‌دار در ادامه افزود: «بیست مقاله قزوینی» یکی از مراجع مهم ایرانشناسی محسوب می‌شود که با بیش از بیست مقاله ارایه شده است. جلد نخست این کتاب در سال 1307 به اهتمام ابراهیم پورداوود در بمبئی و جلد دوم آن نیز به کوشش عباس اقبال آشتیانی از سوی چاپخانه مجلس شورای ملی در سال 1313 در تهران انتشار یافته بود.

جربزه‌دار توضیح داد: این مقاله‌ها با عنوان‌های «قدیمی‌ترین شعر فارسی»، «رسم‌الخط فارسی»، «کلمه تهران»، «نامه امیرتیمور گورکان به فارسی»، «قدیمی‌ترین کتاب در زبان فارسی»، «کتاب راحه‌الصدور»، «قصیده امیر معزی»، «مطبوعات جدیده»، «یک عهدنامه مصنوعی»، «آذری یا زبان آذربایگان»، «مقدمه قدیم شاهنامه»، «دیوان خواجه حافظ شیرازی»، «تاریخ بیهق»، «درخصوص خیام»، «تتمه صوان‌الحکمه»، «عتبه‌الکتبه»، «مجمل‌التواریخ»، «فهرست کتب کتابخانه آستانه»، «التوسل الی الترسل»، «زین‌الاخبار»، «کتاب الابنیه عن حقایق الادویه»، «دو سند تاریخی راجع به بهزاد»، «دوره تاریخ عمومی تالیف میرزا عباس‌خان اقبال»، «شرح حال مرحوم استاد براون»، «راجع به ترجمه یشت‌ها»، «ممدوح عمادی شهریاری»، «حسن بن قطان مرزوی»، «نمونه خط ابن‌سینا» و «تاریخ وفات انوری» در این کتاب جمع‌آوری شده‌اند.

پیش از این نیز پنج جلد مقالات علامه قزوینی با بیش از 80 مقاله به‌همت عبدالکریم جربزه‌دار گردآوری و چاپ شده بود.

«بیست مقاله قزوینی» در 464 صفحه، شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه و بهای 23 هزار تومان از سوی انتشارات اساطیر به بازار کتاب راه یافته است.
کد مطلب : ۱۵۱۷۸۶
http://www.ibna.ir/vdcfcydyvw6dtea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما