کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

«مرگ قلابی ماهی‌ها» به بازار كتاب رسيد

15 مهر 1391 ساعت 13:27

مجموعه شعر «مرگ قلابی ماهی‌ها» سروده مهدی مردانی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد. این مجموعه در سه دفتر سروده‌های کلاسیک شاعر را شامل می‌شود.-


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مجموعه شعر «مرگ قلابی ماهی‌ها» در سه دفتر با عنوان‌های «عرض ادبی به آفتاب»، «مرگ قلابی ماهی‌ها» و «تا سیب شدیم...» تدوین شده است.

این مجموعه دربرگیرنده سروده‌هایی در قالب‌های غزل و دوبیتی است. در دفتر نخست 15 شعر با عنوان‌هایی چون «جام هشتم»، «مهمان کوچک»، «انا انزلناه...»، «تا خراسانت» و «گاهی که لازم بود...» آمده است. دفتر دوم در برگیرنده هشت قطعه شعر با عنوان‌هایی چون «تلخ و شیرین»، «دریا»، «ستاره شوم» و «منصوروار» است. در دفتر سوم نیز تعدادی از رباعی‌های شاعر آمده است.

بیشتر اشعار این مجموعه با درون‌مایه آیینی و تعدادی از آن‌ها با مضامین عاطفی یا دفاع‌مقدسی سروده شده‌اند.

دو نمونه رباعی از این مجموعه:
«آنان که به شادی‌ام نمی‌آسودند/ یک عمر در انتظار فرصت بودند/ تا من به تو اعتماد کردم آن‌ها/ دستان تو را به خون من آلودند»

«تا سیب شدیم کالمان می‌خواهند/ شاهین بدون بالمان می‌خواهند/ عمری به سکوت عیبمان می‌کردند/ شاعر که شدیم لالمان می‌خواهند»

مهدی مردانی متولد 1358 است.

مجموعه شعر «مرگ قلابی ماهی‌ها» در 102 صفحه، شمارگان دو هزار و 500 نسخه و به قیمت دو هزار و 500 تومان از سوی انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار کتاب شده است.


کد مطلب: 150698

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/150698/مرگ-قلابی-ماهی-ها-بازار-كتاب-رسيد

ایبنا
  http://www.ibna.ir