دومین مجموعه شعر طیبه نیکو با عنوان «فردا به خواستگاری ماه می‌رود» از سوی انتشارات فصل پنجم منتشر شد. سومین مجموعه شعر این شاعر هم با عنوان «کاشی‌های بی‌عبور» نیز از سوی نشر تکا در دست انتشار است.-
طیبه نیکو
طیبه نیکو

نیکو در گفت‌‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره دومین مجموعه شعرش توضیح داد: این مجموعه در برگیرنده حدود 30 شعر سپید کوتاه و بلند است که بیشتر براساس تجربه‌های شخصی و روزمرگی‌های زندگی از نگاه من به عنوان یک زن سروده شده‌اند.

وی درباره تفاوت این مجموعه با نخستین دفتر شعر گفت: نخستین مجموعه شعرم با عنوان «من همیشه انار اتفاق می‌افتم» سال گذشته از سوی انتشارات دفتر شعر جوان به چاپ رسید. مجموعه دوم تفاوت چندانی با دفتر نخست نداشته و تنها تعدادی شعر با حال و هوای جنگ به آن افزوده شده است. همچنین در بخشی دیگر از دفتر دوم، کوتاه نوشته‌های من آمده است.

این شاعر افزود: سروده‌های این مجموعه طی دهه 80 سروده شده‌اند و در آن‌ها سادگی زبان و در حقیقت سهل و ممتنع بودن را رعایت کرده‌ام.  این مجموعه در جشنواره تولیدات حوزه هنری مقام دوم را به خود اختصاص داد.

وی در پایان از انتشار سومین مجموعه شعرش خبر داد و گفت: منتخبی از تمامی سروده‌هایم با مضامین مختلف و متنوع آیینی، عاطفی، اجتماعی و جنگ را در دفتری با عنوان «کاشی‌های بی‌عبور» گردآورده‌ام. این مجموعه از سوی نشر تکا مراحل انتشار را طی می‌کند.

طیبه نیکو متولد 1358 فارغ‌التحصیل رشته حقوق قضایی، شاعر، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و وكیل دادگستری است. وی فعالیت جدی‌اش در عرصه شعر را از سال 1375 آغاز کرده و در انجمن‌های ادبی چون «انجمن شعر شهرستان صفا» و «انجمن ادبی باران» حضور داشته است. وي اغلب آثارش را از طریق وبلاگ یا نشریاتی چون روزنامه‌های محلی شیراز و روزنامه «جام جم» ارایه کرده است.

پیش‌تر آثار این شاعر در زمینه شعر کودک منتشر شده است. «کجایی بهارک» با تصویرگری زهرا رحمت‌‌آباد شیرازی، منتشر شده در سال 1386 توسط انتشارات کتاب آراد برای گروه سنی «ب»، و «نازی و بابا» برای گروه سنی «الف» و «ب» چاپ شده توسط نشر زرینه در سال 1389، عنوان این کتاب‌ها هستند. 

نخستین مجموعه شعر وی با عنوان «من بیشتر انار اتفاق می‌افتم» سال گذشته از سوی انتشارات دفتر شعر جوان راهی بازار کتاب شد. 

مجموعه شعر «فردا به خواستگاری ماه می‌رود» در 72 صفحه و با قیمت هزار و 800 تومان از سوی انتشارات فصل پنجم منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

کد مطلب : ۱۵۰۶۸۲
http://www.ibna.ir/vdcjoyev8uqeimz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما