نهمین جلد از دایرة‌المعارف قرآن کریم را مرکز فرهنگ و معارف قرآن منتشر کرد. این جلد از واژه «تناسخ» آغاز می‌شود و با ترکیب «جمع قرآن» پایان می‌یابد.-
تصویر جلد نهم
تصویر جلد نهم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دایرة‌المعارف قرآن کریم اطلاعات پایه، معتبر و اصیل علوم، معارف و اعلام قرآنی را دربر دارد، اطلاعاتی که به صورت الفبایی و موضوعی در مدخل‌های اصلی و ارجاعی عنوان شده‌اند. 

این جلد که با هدف ارایه و آسان‌یاب کردن اطلاعات ناب و اصیل در قلمرو معارف، اعلام و علوم قرآنی تدوین شده است، 84 مدخل اصلی و ارجاعی دارد.

پدیدآورندگان این مجموعه کوشیده‌اند اثری به مثابه منبعی مادر و ماندگار که محققان را از منابع فرعی بی‌نیاز کند، به رشته تحریر در آورند و زمنیه‌هایی را ایجاد کنند تا مخاطبان دانش‌پژوه در حد مطالعات پایه اسلامی نیز بتوانند از پژوهش‌های اصیل و قویم قرآنی بهره‌ گیرند.

همچنان که در معرفی این کتاب عنوان شده است، مرکز فرهنگ و معارف قرآن که نزدیک به دو دهه فعالیت قرآنی دارد با بهره‌گیری از تجربیات و پژوهش‌های انجام شده و با استفاده از دانش‌وران قرآنی برای نخستین‌بار در جهان اسلام به تالیف دایرة‌المعارف قرآن کریم پرداخته است.

جلد نهم دایره المعارف قرآن کریم به کوشش گروه دایره المعارف‌های مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تالیف و منتشر شد. 

نخستین چاپ نهمین جلد از دایرة المعارف قرآن کریم را موسسه بوستان کتاب با شمارگان هزار و 500 نسخه به بهای 14 هزار تومان در سال جاری منتشر کرده است.
کد مطلب : ۱۴۴۶۶۰
http://www.ibna.ir/vdciq5azut1a5q2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما