سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه، برنامه‌هاي بیست‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را در جمع خبرنگاران تشريح كرد._
برنامه‌های بیست‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تشریح شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حجت‌ا‌لاسلام والمسلمين علی محمدی، سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه، در نشست خبري بيست‌ونهمين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن كريم گفت: این مسابقات از 28 خرداد‌ماه سال جاری با حضور روساي سه قوه در سالن همایش‌های برج میلاد آغاز می‌شود و تا دوم تیر‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این‌که «این مسابقات، ميزبان قاريان قرآن و حافظان از 68 کشور اسلامی و غیراسلامی از جمله فرانسه، انگلستان، روسیه، چین، دانمارک، نروژ، مالزی و امارات خواهد بود» گفت: تا كنون حضور 47 نفر در رشته حفظ و 58 نفر در رشته قرائت قطعی شده است. «حسین معتمدی» از استان اصفهان و نفر اول مسابقات کشوری سال 1390 و «قاسم مقدمی» از استان خوزستان و نفر اول مسابقات کشوری سال 1390 نمایندگان جمهوری اسلامی در این دوره از مسابقات خواهند بود.

حجت‌ا‌لاسلام محمدی درباره ترکیب گروه داوران بیست‌و نهمین دوره مسبقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: در اين دوره از مسابقات، 14داور ممتاز بین‌المللی با ما همكاري مي‌كنند که از اين ميان، 9 داور از کشور‌های مصر، مالزی، الجزایر، اندونزی، سوریه، عراق، ترکیه و لبنان خواهند بود و «عباس امام جمعه» در رشته تجوید، «حسین سعیدیان» در رشته صوت، «سیدجواد سادات فاطمی» در رشته وقف و ابتداء «غلامرضا شاه‌میوه» در رشته لحن و «حجت‌الاسلام و المسلمین درایتی» در رشته حسن حفظ، داوران ایرانی این دوره مسابقات خواهند بود.

سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «حضور نمایندگانی از تمام قاره‌های جهان در این مسابقات و حضور نمایندگانی از حافظان قرآن کریم در تمامی کشور‌ها، بیانگر عظمت قرآن کریم است» گفت: قرآن‌ کریم کتاب تمام بشریت و مورد اتفاق تمامی مسلمانان است. برگزاری این مسابقات اقدام مهمی در برابر هتک‌ حرمت قرآن کریم است؛ زیرا این مسابقات برخاسته از نهاد مردمی است و وابسته به دولت یا حکومت نیست.

حجت‌ا‌لاسلام محمدی در ادامه به برنامه‌های جنبی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: از برگزیدگان مسابقات ‌«پژوهش‌های قرآنی» که از اسفند‌ماه سال 1390 در محور‌های قرآن و بیداری اسلامی با 16 موضوع و «قرآن و تکامل جامعه بشری» با 12 موضوع تخصصی، اطلاع‌رسانی شده بود، در همایش جنبی این مسابقات قدردانی خواهد شد. برای این همایش 550 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد 45 مقاله از کشور‌های خارجی‌ از جمله مصر، سوئد، سوریه پاکستان، هند، الجزایر، عربستان، لبنان، انگلستان، فرانسه، عراق، اتیوپی و تونس به دبیرخانه ارسال شده است. در این مراسم از 15 مقاله برتر قدردانی خواهد شد.

وی افزود: «همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی کشور» دیگر برنامه جنبی این دوره از مسابقات است كه طي آن عملكرد بانوان فعال قرآنی در 12 بخش مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. 1500 نفر در این همایش شرکت کرده‌اند كه از 29 بانو قدردانی خواهد شد. داوری قرآن، آموزش قرآن، پژوهش‌های تخصصی قرآن، مدیریت امور قرآنی، فعالیت‌های هنری قرآنی، خدمات نرم‌افزاری و اطلاع‌رسانی قرآنی، تبلیغ و ترویج قرآن، مولف‌ و نویسنده‌ قرآنی، خانوده موفق قرآنی، برگزیدگان مسابقات کشوری و بین‌المللی، فعالان علمی قرآنی و واقفان قرآنی، 12 بخش مورد ارزیابی در این همایش‌اند. این همایش 31 خرداد‌ماه در برج‌ میلاد برگزار می‌شود.

حجت‌ا‌لاسلام والمسلمين محمدی در پایان از برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در این مسابقات خبر داد و افزود: در این نمایشگاه کتاب و سایر محصولات فرهنگی با تخفیف ویژه عرضه خواهند شد.

کد مطلب : ۱۴۰۰۳۵
http://www.ibna.ir/vdcaewn6m49nyw1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما