مجموعه شعر «نامه‌های کوفی» سروده سعید بیابانکی، دوشنبه (22 خرداد) در نشستی از سلسله‌ نشست‌های «دوشنبه‌های کتاب» فرهنگسرای اندیشه نقد و بررسی می‌شود.-
تصویر روی جلد «نامه‌های کوفی»
تصویر روی جلد «نامه‌های کوفی»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه خبری انتشارات سوره مهر، در این نشست حمیدرضا شکارسری و سیداکبر میرجعفری به عنوان منتقد حضور دارند و به بررسی سروده‌های بیابانکی می‌پردازند. 

«نامه‌های کوفی» جدیدترین مجموعه شعر بیابانکی به حساب می‌آید و سه دفتر با عنوان‌های «خیزرانی»، «سیاه و سفید» و «نامه‌های کوفی» را شامل می‌شود. این دفترها به ترتیب شعرهای مذهبی و آیینی، شعرهای عاطفی و اجتماعی و شعرهای سپید و کوتاه شاعر با موضوع عاشورا را در بر می‌گیرند.

سعید بیابانکی متولد 1347 است. وی از سال 1363 با تشویق علی اصغر حاج حیدری که از شاعران خمینی‌شهر است، به صورت جدی به سرودن شعر پرداخت. از آثار او می‌توان به چند مجموعه شعر کودک، «گزیده غزل جوان امروز»، «سنگچین»، «باغ دور دست»، «ردپایی بر برف» و «نیمی از خورشید» اشاره کرد.

نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «نامه‌های کوفی» دوشنبه (22 خرداد) از ساعت 18 در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان هلال احمر برگزار می‌شود.

کد مطلب : ۱۳۹۷۴۶
http://www.ibna.ir/vdchkwnz-23nxqd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما