جلد نخست مجموعه «دفترهای سیاست مدرن» مربوط به اندیشه سیاسی هگل آماده انتشار است. این مجموعه، فلسفه سیاسی را نزد فلاسفه اروپایی قرون 16 تا 18 میلادی بررسی می کند.-
ويلهلم فريدريش هگل
ويلهلم فريدريش هگل

محمدمهدی اردبیلی، دبیر این مجموعه در گفت وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره مجموعه توضیح داد: این مجموعه، اندیشه سیاسی فلاسفه اروپایی قرون شانزدهم تا هجدهم را بررسی می کند. هابز، هگل، کانت، ولتر، نوالیس و مارکس متقدم جزو فیلسوفانی محسوب می شوند که تاکنون بررسی اندیشه سیاسی آن ها در مجموعه حاضر قطعی شده است.

به گفته اردبیلی این مجموعه، ترجمه ای از مجموعه ای خارجی نیست و مقالات کتاب های آن توسط وی و همکارانش انتخاب شده اند. وی که ترجمه جلد نخست این مجموعه مربوط به اندیشه هگل را نیز بر عهده دارد، درباره آن توضیح داد: این کتاب پنج مقاله از دوره های مختلف فکری هگل را شامل می شود.

وی ادامه داد: کتاب های این مجموعه در قطع پالتویی و کوچک منتشر می شوند. بنابراین، باید مقالاتی را برای ترجمه برگزینیم که گویای رویکرد کلی فیلسوف به سیاست باشند.

اردبیلی از پایان ترجمه برخی از کتاب های مجموعه «دفتر های سیاست مدرن» خبر داد و گفت: برخی از کتاب های مجموعه نیز مراحل اداری انتشار را طی می کنند. شماره مربوط به هگل از این مجموعه در نمایشگاه آتی کتاب تهران توسط انتشارات روزبهان عرضه خواهد شد.

کد مطلب : ۱۳۳۰۰۷
http://www.ibna.ir/vdcbgfb8zrhbfgp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما