«از پايداري تا پرواز» عنوان کتابي با موضوع گفت‌وگو با شاعران معاصر درباره شعر مقاومت اسلامي است كه به كوشش رضا اسماعيلي تدوین و از سوي انتشارات روايت فتح منتشر شده است.-
گفت‌وگو با شاعران معاصر درباره شعر مقاومت اسلامي
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) هر مصاحبه «از پايداري تا پرواز» با معرفي كوتاهي از شاعر مورد نظر آن گفت و گو و آثارش آغاز مي‌شود.

اين كتاب گفت‌وگوهایی با 15 شاعر نظير «حسين اسرافيلي»، «صابر امامي»، «بهروز سپيدنامه»، «عبدالرحيم سعيدي راد»، «حميد سبزواري»، «عليرضا قزوه»، «سلمان نظافت يزدي»، «كامران شرف شاهي» و «شهرام مقدسي» را دربر دارد كه در آن ها درباره مباحثي همچون شعر مقاومت، معناي مقاومت، ويژگي‌هاي مقاومت اسلامي در ادبيات ايران، شعر مقاومت بين‌الملل، پيام محوري ادبيات مقاومت و پايداري به بحث و تبادل نظر پرداخته شده است.

«عبدالرحيم سعيدي راد» درباره نحوه تقويت انتشار شعر شاعران مقاومت و پايداري گفته است: «براي گسترش و انتشار آثار اهل قلم مشرق زمين، راه‌هاي فراواني وجود دارد كه اساسي ترين و ضروري ترين آن‌ها در شرايط فعلي رسيدن به زبان مشترك بين‌الملل است. اين زبان مشترك همان ترجمه آثار است.»

چاپ نخست كتاب «از پايداري تا پرواز» در قطع رقعي و 145 صفحه با شمارگان 2200 نسخه و بهاي 28 هزار ريال از سوي انتشارات روايت فتح منتشر شده است.

رضا اسماعيلي جز این اثر، کتاب «از واژه‌ها تا فرياد: گفت‌وگو با شاعران معاصر درباره شعر مقاومت اسلامي» را نیز تدوین کرده که این کتاب توسط ناشر کتاب جدیدش، تاکنون 2 نوبت چاپ را پشت سر گذاشته است.
کد مطلب : ۱۳۲۸۴۲
http://www.ibna.ir/vdchkinzi23nx6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما