کتاب‌های مهتاب، واحد کودک و نوجوان انتشارات محراب قلم «دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن» را منتشر کرد. این کتاب در نمایشگاه کتاب تهران به فروش مي‌رسد.
«دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن» به نمایشگاه می‌رسد

ایبنا نوجوان: «دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن» یک کتاب مرجع نوشته‌ی پنی اسمیت است که برای استفاده‌ی کودکان و نوجوانان تالیف شده است. کتاب‌های مهتاب، واحد کودک و نوجوان انتشارات محراب قلم، این کتاب را با ترجمه‌ی حسین الوندی روانه‌ی بازار کتاب کرده است. 

بدن انسان پیچده‌ترین دستگاهی است که می‌توان تصور کرد؛ بدن از صدها بخش مختلف ساخته شده است. نام و عملکرد بخش‌های ظاهری برای بیشتر مردم مشخص است اما بخش‌های زیادی در درون بدن وجود دارد که کودکان و نوجوانان با آن‌ها کم‌تر آشنا هستند.

«دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن» با ارایه تصویرهایی جذاب، تا حد امکان مخاطب کودک و نوجوان را با نحوه‌ی کار بدن آشنا می‌کند.

این کتاب یک بخش ویژه به نام «کارشناس شوید...» هم دارد؛ بخشی که به خواننده کمک می‌کند تا درباره‌ی موضوعی که مطالعه می‌کند اطلاعات بیشتری به دست آورد و دانستنی‌هایش را با استفاده از بش‌های دیگری از کتاب افزایش دهد.

«دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن»، نگاهی به دنیای شگفت‌انگیز بدن دارد و ساختار و عملکرد بخش‌های مختلف آن، نمونه‌هایی از همکاری و هماهنگی بین‌ اعضای بدن، مطالب خواندنی و کوتاه در باره این پدیده‌ی شگفت‌انگیز و فعالیت‌های آموزنده و سرگرم‌کننده‌ای برای کمک به یادگیری بیشتر را در خود گنجانده است.

علاوه بر این پرسش‌های تفکربرانگیزی در بخش‌های مختلف کتاب مطرح شده است که باعث می‌شود خواننده به تحقیق و مطالعه‌ی کتاب‌های بیشتری با موضوع بدن انسان تشویق شود.

«دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن» 15 فصل مختلف دارد که در این فصل‌ها معرفی مختصری از بخش‌های اصلی بدن انسان آورده شده است.

«بدن انسان»، «اسکلت و استخوان‌ها»، «ماهیچه‌های حرکتی»، «مغز و حواس»، «قلب و خون»، «شش‌ها و تنفس»، «پوست، ناخن‌ها و مو»، «مبارزه با بیماری»، «دستگاه گوارش»، «دستگاه دفع ادرار»، «تولید مثل و رشد»، «چرخه‌ی زندگی»، «زندگی سالم»، «ارتباط» و «بخش مرجع» عنوان فصل‌های این کتاب هستند.

بعضی از بخش‌های این کتاب در سایر کتاب‌های مشابه کمتر آمده است؛ به عنوان مثال در بخشی با نام «چه عواملی هویت منحصر به فرد شما را می‌سازند؟»، نویسندگان درباره‌ی ژن‌ها و نقش آن‌ها در شکل‌گیری ویژگی‌های فردی مطالبی را بیان کرده‌اند. قسمتی از این بخش در ادامه آمده است: «ژن‌ها دستورالعمل‌های ساخته شدن بخش‌های مختلف بدن شما و چگونگی کار کردن آن‌ها را در خود دارند. ژن‌ها بسیاری از صفات، هم‌چون رنگ چشم و طول قد را که در منحصر به فرد بودن شما نقش دارند، کنترل می‌کنند.»

«بیش‌تر یاد بگیرید»، یکی دیگر از بخش‌های جذاب کتاب است. این بخش با معرفی آزمایش‌های ساده و عملی حقایقی را درباره‌ی بدن انسان به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد. نمونه‌ای از این آزمایش‌ها در ادامه آمده است: «سعی کنید مقدار کمی شکر را در قسمت‌های مختلف زبان خود بگذارید. متوجه خواهید شد که در بعضی از قسمت‌ها، شیرینی شکر را نسبت به بقیه‌ی جاها بهتر احساس می‌کنید. اکنون این کار را با مقداری نمک، آب لیمو و قهوه انجام دهید.»

«دایره‌المعارف من درباره‌ی بدن» را کتاب‌های مهتاب، واحد کودک و نوجوان انتشارات محراب قلم با شمارگان سه‌هزار نسخه و به بهای 10 هزار تومان در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌کند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 13 تا 23 اردیبهشت در مصلای امام خمینی(ره) برپاست.

کد مطلب : ۱۳۰۷۰۳
http://www.ibna.ir/vdcbggb8frhbfzp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قاب انقلاب
نمایشگاه مجازی کتاب