کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتشار كتاب پوستر تئاتر ایران همزمان با جشنواره تئاتر فجر

17 دی 1390 ساعت 10:56

طراحی پوستر تئاتر ایران در قالب کتابی نفیس، همز‌مان با برگزاری سي‌اُمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، منتشر می‌شود. این دومین کتاب پوستر تئاتر ایران است.-


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، طراحی پوستر تئاتر ایران در قالب کتابی نفیس، همز‌مان با برگزاری این جشنواره منتشر می‌شود.

این دومین کتاب پوستر تئاتر ایران است که در ۱۶۰ صفحه و در قطع وزیری انتشار می‌یابد و شامل بخش‌های «مسابقه پوستر‌های نمایش‌های صحنه‌ای»، «مسابقه پوستر‌های جشنواره» و «مروری بر مسابقات پوستر جشنواره تئاتر فجر» خواهد بود.

سید ابراهیم حسینی، مدیر بخش مسابقه پوستر این جشنواره با اعلام این خبر گفت: کتاب آثار منتخب بخش مسابقه پوستر در ایام برگزاری جشنواره توزیع خواهد شد. در این کتاب علاوه بر آثار بخش مسابقه، فصلی نیز به مرور طراحی پوستر تئاتر ایران اختصاص خواهد یافت که جنبه تاریخ‌نگاری دارد. همچنین در صورت توافق، در بخشی نیز به مرور تاریخچه دوره‌های گذشته مسابقه پوستر جشنواره تئاتر فجر می‌پردازیم.

وی از دشواری‌های داوری در انتخاب نمایش‌هایی با دو پوستر خبر داد و گفت: در مورد برخی پوسترهایی که به مرحله نهایی انتخاب راه یافته بودند، متوجه شدیم که نمایش مورد نظر، پوستر دیگری هم دارد. برای حل شدن این مشکل، ناچار شدیم از کارگردانان این نمایش‌ها بخواهیم پوستر اصلی را معرفی کنند. نکته تاسف‌بار این است که در بعضی موارد پوستر بهتر از نظر داوران، پوستری بود که بعد از سفارش و اجرا، از سوی کارگردان رد شده بود.

وی افزود: گمان می‌کنم این هشداری است برای گروه‌های نمایشی که در انتخاب طراح پوستر نمایش خود دقت بیشتری کنند زیرا بهترین پوستر، کاری است که گرافیست آن در جریان تمام مراحل اجرا باشد.

مرحله انتخاب آثار مسابقه پوستر سی‌امین جشنواره تئاتر فجر در حالی به پایان رسید که داوران از میان ۱۷۲ اثر رسیده به این جشنواره، توانستند در مجموع ۴۳ اثر را برای شرکت در جشنواره انتخاب کنند.

بخش آثار منتخب پوستر سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، نگاهی تاریخ‌نگارانه به طراحی پوستر تئاتر ایران خواهد داشت.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری رحمت امینی از تاریخ ۵ تا ۲۲ بهمن سال جاری برگزار می‌شود.


کد مطلب: 126504

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/126504/انتشار-كتاب-پوستر-تئاتر-ایران-همزمان-جشنواره-فجر

ایبنا
  http://www.ibna.ir