۱۱۰ سکه جایزه جلال به کدام کتاب تعلق می‌گیرد؟

گران‌ترین جایزه ادبی ایران در بخش داستان برگزیده دارد

جایزه جلال آل‌احمد، گران‌ترین جایزه ادبی ایران که تا کمتر از یک ماه دیگر برگزار می‌شود در حوزه‌های داستان، تاریخ، نقد ادبی و مستند نگاری برگزیده خواهد داشت. مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این‌جایزه ادبی دوم آذر برگزار می‌شود./
گران‌ترین جایزه ادبی ایران در بخش داستان برگزیده دارد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، براساس شنیده‌ها، جایزه جلال آل‌احمد علاوه بر این‌که در حوزه داستان برگزیده خواهد داشت، سه کتاب را به صورت مشترک به عنوان برگزیده بخش تاریح معرفی کرده و در هریک از بخش‌های نقد ادبی و مستند نگاری، یک اثر را بر می‌گزیند.
این جایزه در سه دوره گذشته در حوزه داستان تنها آثاری را به عنوان شایسته تقدیر معرفی کرد و بدین‌ترتیب هیچ داستان‌نویسی به ۱۱۰ سکه و افتخار برگزیده شدن در جایزه جلال آل‌احمد دست نیافت. این نخستین بار است که گران‌ترین جایزه ادبی ایران در حوزه داستان، اثری را به عنوان برگزیده انتخاب می‌کند. 

این دوره چهارمین دوره از جایزه کتاب جلال است که از سال ۱۳۸۷ تاکنون برگزار می‌شود. 

جایزه ادبی جلال آل احمد بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۵ بنیان نهاده شد و مراسم آن هرسال دوم آذر همزمان با سالروز تولد این نویسنده برگزار می‌شود. هدف از اهدای این جایزه ارتقای زبان و ادبیات ملی-دینی از رهگذر بزرگداشت پدیدآورندگان آثار برجسته، بدیع و پیشروست و ضوابط آن در راستای تولید فکر ادبی هنری اسلام‌گرا و تقویت روحیه انتقادی علمی نسبت به ترجمه‌های موجود ادبی و هنری‌اند.

کد مطلب : ۱۲۱۶۱۲
http://www.ibna.ir/vdca66n6u49nui1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما