انتشارات آلمانی «سی بی جی» در نظر دارد پیش از اکران تازه ترین فیلم اقتباسی «مارتین اسکورسیزی» کارگردان شهیر برنده اسکار با عنوان «اختراع هوگو کابرت» کتابی را در مورد این فیلم منتشر کند.-
انتشار یک کتاب به مناسبت اکران فیلم اقتباسی اسکورسیزی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، این فیلم اقتباسی در تاریخ 23 نوامبر (2 آذر) در سینماهای آمریکا و در 2 فوریه 2012 (13 بهمن) در سینماهای آلمان به روی پرده می رود. 

انتشارات «سی.بی.جی» طرح انتشار این کتاب را برای اندک زمانی پیش از آغاز نمایش این فیلم در نظر گرفته است. این کتاب مشتمل بر مصاحبه هایی با تمام اعضای مهم این پروژه سینمایی و بازیگران آن، یک مصاحبه اختصاصی با مارتین اسکورسیزی، زندگینامه همه ستارگان این فیلم و نگاهی به آخرین صحنه های این فیلم سینمایی و مدارکی مبسوط در مورد تاریخچه سینما و گزیده ای از این رمان است. 

«برایان سلزنیک» رمان «اختراع هوگوکابرت» را در سال 2007 منتشر کرد. این کتاب که مشتمل بر متن داستان و تصاویر متعدد است داستان یک پسر یتیم 12 ساله به نام «هوگو کابرت» را در دهه 1930 روایت می کند که به صورت مخفی در ایستگاه راه آهن پاریس زندگی می کند. هیچ کس متوجه حضور او نیست تا آن که یک دختربچه جسور و پدربزرگ بد عنقش متوجه او می شوند و اینجاست که زندگی مخفی «هوگو» به خطر می افتد. زندگی مخفی او، دفترچه یاداشت هایش، تصاویر اسرار آمیزش و یک مرد آهنی که از پدرش بر جای مانده است. 

اسکورسیزی از جمله مشهورترین فیلمسازان جهان است که تاکنون آثار موفق بسیاری را در کارنامه سینمایی خود به ثبت رسانده و از جمله فیلم های تحسین برانگیز وی می توان به «دار و دسته های نیویورکی» و«جدا افتاده» با بازی لئوناردو دی کاپریو اشاره کرد. 

اسکورسیزی حق ساخت فیلم از این رمان را در سال 2007 خریداری کرد و حاصل آن فیلمی سه بعدی است که به زودی نمایش آن آغاز می شود. جود لاو، بن کینگزلی، کریستوفر لی و ساشا بارون کوهن از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم بازی کرده اند. نقش «هوگو» را «آسا باترفیلد» ایفا می کند.

کد مطلب : ۱۲۰۶۶۰
http://www.ibna.ir/vdccexqsx2bqie8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما