مجموعه شعر «مرگ قلابی ماهی‌ها» سروده مهدی مردانی، از سوی انتشارات سوره مهر مراحل آماده‌سازی را برای چاپ طی می‌کند. اشعار این دفتر در قالب‌های غزل و رباعی سروده شده‌اند./
شعرهایی درباره «مرگ قلابی ماهی‌ها» در راهند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، مردانی درباره این مجموعه گفت: در این دفتر 40 غزل و 150‌ رباعی گنجانده شده است. این اشعار پیرامون موضوعات آیینی، اجتماعی، دفاع مقدسی و مسايل روز جامعه سروده شده‌اند.

وی افزود: عنوان کتاب نیز برگرفته از یکی از غزل‌های این مجموعه است.

این شاعر درباره ضرورت سرودن شعر آیینی توضیح داد: بحث تبلیغ نخستین فاکتور برای شعر آیینی است، اشعار این دست از شاعران باید مروج تبلیغ باشند؛ نه ضد تبلیغ. زمانی‌که کتاب «گنجشک و جبریل» مرحوم سیدحسن حسینی منتشر شد، وی این کتاب را عرض ادبی آوانگارد به اهل بیت(ع) دانسته بود، بنابراین می‌توان گفت شاعر در این زمینه باید به قواعد شعرگویی ادبی مسلط باشد.

وی در پایان یادآور شد: مضامین تکراری و نداشتن نگاهی جدید به زوایای مختلف زندگی اهل بیت(ع) از آفت‌های شعر آیینی به حساب می‌آیند.

مجموعه شعر «مرگ قلابی ماهی‌ها» از سوی انتشارات سوره مهر مراحل آماده‌سازی نشر را طی می‌کند و به زودی راهی بازار کتاب می‌‌شود.
کد مطلب : ۱۱۹۱۵۲
http://www.ibna.ir/vdcgny9qxak9qq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما