همراه با رونمايي از 12 عنوان كتاب

همایش «مرجع بیداری اسلامی» برگزار مي‌شود

خانه مشروطيت اصفهان همزمان با یکصدمین سالگرد وفات آیت‌الله شیخ محمد‌تقی نجفی مشهور به «آقانجفی اصفهانی» همایش «مرجع بیداری اسلامی» را 14 مهر ماه با رونمايي از 12كتاب‌ برگزار مي‌كند.-
همایش «مرجع بیداری اسلامی» برگزار مي‌شود
محمود فروزبخش، پژوهشگر و نويسنده خانه مشروطيت اصفهان، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، احياي حقيقت اين شخصيت ديني برجسته را كه مورد بي‌مهري و بي‌انصافي تاريخ‌نگاري پهلوي واقع شد، تبيين شخصيت چند بعدي و آراي آقانجفي اصفهاني پس از گذشته چندين دهه از درگذشت وي و پرداختن به گوشه‌اي از مسايلي كه بابيت و بهائيت براي مردم ايران به وجود آوردند و اين كه چگونه مرجعيت ديني با آنها به مقابله پرداخت،  از جمله اهداف برگزاري اين همايش ياد كرد.

اين نويسنده و محقق سياسي عنوان كرد: همایش مرجع بیداری اسلامی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با سخنرانی عده‌اي از محققان و صاحب‌نظران عرصه دين و سياست 14 مهرماه در اصفهان تشكيل مي‌شود.

فروزبخش با اشاره به اين كه مجموعه مقالات ارسال شده به این همایش در قالب کتابی با عنوان همايش منتشر خواهند شد، گفت: سخنراني افتتاحيه اين همايش را آيت‌الله حسين مظاهري، رييس حوزه علميه اصفهان، برعهده دارد. پخش پيام تصويري آيت‌الله صافي گلپايگاني و آيت‌الله جوادي آملي، از ديگر بخش‌هاي اين همايش يك روزه‌اند.

وي آيت‌الله عباس كعبي، عضو مجلس خبرگان رهبری را از ديگر سخنران‌هاي اين همايش عنوان كرد و گفت: رونمايي از تصحيح و بازخواني دو اثر ديني و فقهي آقانجفي اصفهاني به نام «فقه اماميه» و «مجمع‌الرسايل» و سه كتاب درباره زندگي‌نامه اين مرجع تقليد ديني كه حدود 80 كتاب از خود برجاي گذاشت، از جمله برنامه‌هاي روز همايش به شمار مي‌آيند.

همايش يك روزه «مرجع بیداری اسلامی» از ساعت 8 تا 17 روز 14 مهر ماه در خانه مشروطه اصفهان به نشاني خیابان نشاط، کوچه 14 برگزار مي‌شود. 

علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به خانه مشروطه اصفهان با شماره 2212556 ـ 0311 تماس بگيرند و براي مطالعه آثار اين مرجع ديني و مجموعه گفت‌وگوهايي كه درباره وي انجام شده است، به نشاني اينترنتي http://www.aghanajafi.ir/ مراجعه كنند.
کد مطلب : ۱۱۷۷۶۹
http://www.ibna.ir/vdciqyaz3t1azy2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما