انتشارات شفيعي مجلدات دوم و سوم «تاريخ فلسفه» هگل را منتشر كرد. اين انتشارات تاكنون برخي از كتاب‌هاي اصلي و كلاسيك فلاسفه‌اي نظير هگل و لاك را منتشر كرده است.\
ويلهلم فريدريش هگل
ويلهلم فريدريش هگل
 مدير انتشارات شفيعي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در اين باره اظهار كرد: درباره هگل و انديشه او كتاب‌هاي متعددي به فارسي تاليف يا ترجمه شده‌اند، اما كمتر كتابي از تاليفات و درس‌گفتارهاي او به فارسي ترجمه و منتشر شده‌ است.

محمدرضا شفيعي گورابي افزود: سه مجلد از مجموعه بيست جلدي آثار هگل، تاريخ فلسفه است كه درس‌گفتارهاي او در دانشگاه‌هاي آلمان را شامل مي‌شود. ترجمه زيبا جبلي از اين اثر، از همين مجموعه كه در سال 1999 از سوي انتشارات «سوركمپ» فرانكفورت منتشر شد، انجام گرفته است.

شفيعي گورابي با اشاره به انتشار كتاب‌هاي «فنومنولوژي روح» و «عقل در تاريخ» اثر هگل و «جستاري در باب فاهمه بشري» اثر جان لاك از سوي انتشارات شفيعي گفت: در اين انتشارات همواره سعي كرده‌ايم كتاب‌هاي اصلي و كلاسيك فلاسفه را منتشر كنيم.

وي با ابراز رضايت از استقبال مخاطبان از اين كتاب‌ها گفت: از ويژگي‌هاي ترجمه آثار هگل، ترجمه مستقيم آنها از زبان آلماني و دشواري فهم آن است كه البته اين دشواري از انديشه هگل ناشي مي‌شود.

به گفته مدير انتشارات شفيعي، جلد دوم تاريخ فلسفه هگل در 694 صفحه و بهاي 200 هزار ريال و جلد سوم آن در 520 صفحه و بهاي 150 هزار ريال منتشر شده‌اند. جلد نخست «تاريخ فلسفه» هگل يك سال و نيم پيش از سوي اين انتشارات منتشر شد.
کد مطلب : ۱۰۷۰۰۴
http://www.ibna.ir/vdcjyaevxuqeyyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما