موير انتشارات نويد شيراز گفت

داوري با آمار و ارقام نادرست است

داريوش نويدگويي، مدير انتشارات «نويد شيراز» در غرفه اين انتشاراتي، با اشاره به اينكه ناشران بايد در كار نشر با تشكيل گروه‌هاي كارشناسي سطح كيفي آثار را تقويت كنند و به انتشار هر اثر نازلي دست نزنند، تاكيد كرد كه داوري درباره نمايشگاه كتاب بر اساس آمار و ارقام، كمي است نه كيفي و به همين دليل به نتايج نادرست مي‌انجامد.
داريوش نويدگويي
داريوش نويدگويي
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، نويدگويي، مدير عامل انتشارات «نويد شيراز» كه در غرفه اين انتشاراتي در نمايشگاه كتاب حضور داشت، گفت: بخشي از بازديدها از نمايشگاه كتاب به واسطه علاقه مردم به كتابخواني نيست، ولي مي‌توان از شمار فراوان بازديدكننده به خوبي دريافت كه مردم ما با كتاب بيگانه نيستند. 

وي در پاسخ به اين سوال كه آثار نمايشگاه امسال به لحاظ كيفي در  در چه سطحي قرار دارند، توضيح داد: اگر ما بياموزيم كه با آمار و ارقام به داوري نپردازيم، كار مهمي انجام داده‌ايم. يكي از كارهايي كه در اين راستا بايد انجام دهيم اين است كه به جاي عرضه آثار بيشتر، به كيفيت و محتواي آن‌ها توجه داشته باشيم. در نمايشگاه امسال به اعتقاد من، آثار تازه توليد در زمينه ادبيات معاصر كمتر به چشم مي‌خورد.
 
اين ناشر افزود: ناشران نيز بايد سعي كنند كه جلسات تخصصي را در تحريريه نشرشان جدي‌تر برپا كنند و از اين طريق چاپ كتاب را با نظرات تخصصي و علمي بيشتري همراه كنند. 

نويدگويي همچنين درباره بازديدكنندگان گفت: اغلب بازديدها هدفمند نيست؛ بهتر است بازديدكنندگان با اطلاعات خاصي از وضعيت چاپ و نشر راهي نمايشگاه شوند. 

وي با اشاره به اينكه مخاطبان نمايشگاه را همه اقشار و مردم سراسر ايران تشكيل مي‌دهند، يادآور شد: از بسياري از بازديدكنندگان پيشنهادهاي خوبي مي‌شنوم كه آن‌ها را يادداشت مي‌كنم، حتي برخي از آنان درباره نكات فني مانند چاپ يا صفحه‌آرايي نكاتي را يادآوري مي‌كنند. 

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 24 اردیبهشت در مصلای امام خمینی(ره) به کار خود ادامه می‌دهد.
کد مطلب : ۱۰۴۲۹۶
http://www.ibna.ir/vdcjhxevmuqey8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما