هفتمین شماره مجله «جستارهای ادبی»، فصل‌نامه علمی ـ پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، با مقالاتی پیرامون طبیعت‌گرایی در شعر کلاسیک فارسی و بررسی شعرهایی از سهراب سپهری و نیما یوشیج منتشر شد.\
تصویر روی جلد «جستارهای ادبی»
تصویر روی جلد «جستارهای ادبی»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، این نشریه مقالاتی پیرامون موضوعات ادبی و نکات زبانی آثار فارسی را شامل می‌شود. محمدجواد ضیغمی، مدیرمسوول و سردبیر آن اصغر دادبه است.

این شماره از مجله «جستارهای ادبی» مطالبی چون «خواب و رویا در مثنوی مولانا» نوشته محمدرضا اسعد، «طبیعت‌گرایی و شعر کلاسیک فارسی» از محسن اسماعیلی، «تحلیل ساختاری سه قطره خون، اثر سوررئالیستی صادق هدایت» نوشته مهری تلخابی و «بررسی همچندی بین مثنوی‌های عطار و آراء امام محمد غزالی» اثر محمدحسین دهقانی فیروزآبادی و فرزانه غلام‌رضایی را شامل می‌شود.

«تحلیل شعر نزدیک دورها، سروده سهراب سپهری» از مرتضی رزاق‌پور و محمد آهی، «نیما یوشیج و یک قصه پری‌وار» نوشته رضا صادقی شهپر، مقاله‌ای از حسین فلسفی با عنوان «دانش تجربی، قصه‌ای جهانی» و «تحلیل و بررسی نگاه سایه به انسان و شان و مرتبه او در سروده‌هایش» نوشته علی محمدی و فاطمه کولی‌وند از دیگر مطالب این نشریه هستند.

درآمد این شماره از فصل‌نامه جستارهای ادبی به قلم اصغر دادبه است.

کد مطلب : ۱۰۱۲۵۸
http://www.ibna.ir/vdcenz8zvjh87wi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما