صحبت‌های پترسون و نظراتش درباره اسلام‌هراسی در کلاس‌های درس دانشگاه تورنتو از سوی کتابفروشی‌ها و ناشران مورد واکنش قرار گرفته و انتشارات پنگوئن اعلام کرده است که فعلاً قصد ندارد نسخه‌های جدیدی از کتاب دوم پترسون منتشر کند.
امتناع کتابفروشان نیوزیلندی از فروش کتاب‌های روان‌شناس مشهور
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از استاف‌نیوز، جردن پیترسون در کتاب 12 قانون زندگی نوشدارویی برای بی‌نظمی، با دیدگاهی کاملا متفاوت نسبت به داستان‌های اساطیری، تاریخ، علم، روانشناسی و تجربیات کاری خودش و با بهره‌گیری از مطالعات وسیعش در انواع رشته‌های مختلف، می‌کوشد، چگونه زندگی کردن را به ما بیاموزد. کتاب 12 قانون زندگی این نویسنده کانادایی الاصل جزو مطرح‌ترین کتاب‌های منتشر شده در سال 2018 است و از زمان انتشار، همواره در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویرک تایمز، آمازون و... بوده است.
 
جردن پیترسون روان‌شناس بالینی، نویسنده و منتقد فرهنگی، و استاد روان‌شناسی در دانشگاه تورنتو است. موضوعات اصلی مطالعات او روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی اجتماعی، و روان‌شناسی شخصیت، با علاقه خاص به روان‌شناسی دین و باور ایدئولوژیک، و ارزیابی و بهبود شخصیت و عملکرد کاری است.
 
ایده جمع‌آوری و نوشتن این کتاب از آن جایی شروع می‌شود که پترسون در یک سایت پرسش و پاسخ عضو می‌شود و سوالاتی مربوط به روانشناسی، خودیاری، زندگی، موفقیت و غیره را جواب می‌دهد. همچنین او نظرات و ایده‌های خود در همین زمینه‌ها را به صورت ویدئویی در اینترنت منتشر می‌کند. این پاسخ‌ها، ایده‌ها و ویدئوها با استقبال گرم و مثبت از طرف خوانندگان و بیننده‌ها روبرو می‌شوند. پترسون تصمیم می‌گیرد تا همه این مطالب مرتبط با موفقیت و خودیاری و چگونه زندگی کردن را در قالب قوانینی برای زندگی جمع‌آوری ‌کند.
 
پترسون بعد از موفقیت کتاب اولش حالا کتابی با عنوان 12 قانون دیگر زندگی را در نیوزیلند منتشر کرده است که در همان ابتدا با فروش بالایی برخوردار شد ولی به خاطر کشتار مسلمانان مسجد کریست‌چرچ از کتابفروشی‌های این کشور جمع‌آوری شد. پترسون بارها در سخنرانی‌های خود سخنانی تحریک‌آمیز علیه مسلمانان و دیگر ادیان بیان کرده است ولی کمتر از سوی دولت‌ها مورد انتقاد قرار گرفته بود.
 
حالا صحبت‌های پترسون و نظراتش درباره اسلام‌هراسی در کلاس‌های درس دانشگاه تورنتو از سوی کتابفروشی‌ها و ناشران مورد واکنش قرار گرفته و انتشارات پنگوئن اعلام کرده است که فعلاً قصد ندارد نسخه‌های جدیدی از کتاب دوم پترسون منتشر کند. ناشران نیوزیلند و کانادا نیز کتاب دوم این روان‌شناس کانادایی را از لیست چاپ خود خارج کرده‌‌اند.
 
این درحالی است که پترسون تمام اتهامات مربوط را تکذیب کرده است و می‌گوید هیچ اظهارنظری درباره ادیان مختلف بیان نکرده است. پیش از این کتابفروشان نیوزیلندی گفته بودند که حاضر نیستند کتاب‌های نوشته توسط جی.کی. رولینگ نویسنده مجموعه داستان‌های هری‌پاتر و مدرسه جادوگری را بفروشند.
 
کد مطلب : ۳۰۳۴۹۴
http://www.ibna.ir/vdcaoeney49nwy1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده شهید سلیمانی
فیلم