آمارها نشان می‌دهد رمان‌های عاشقانه در سال 2016 به گفته آمارها بیش از 23درصد از کل فروش کتاب‌های داستان در بازار کتاب آمریکا را به خود اختصاص داده است.
اینجا تنها رمان عاشقانه پیدا می‌شود/نظر خواهران کوچ درباره آینده کتابفروشی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمانس یا داستان عاشقانه یکی از ژانرهای پرطرفدار در طول تاریخ ادبیات جهان بوده و همانطور که آمارها نشان می‌دهد این نوع از داستان‌ها در سال 2016 به گفته آمارها بیش از 23درصد از کل فروش کتاب‌های داستان در بازار کتاب آمریکا را به خود اختصاص داده است و شاید به خاطر همین آمارها دو خواهر اهل شهر لس‌انجلس تصمیم می‌گیرند کتابفروشی اختصاصی فروش این داستان‌هارا افتتاح کنند.
 
لی و بی کوچ  (leah & Bea Koch) دو خواهر اهل لس‌انجلس هستند که می‌گویند از زمان تاسیس این کتابفروشی در سال 2016 توانستند مشتری‌های ثابت بسیاری را دست و پا کنند. آنها در سال 2016 کتابفروشی ریپد بادیس (Ripped Bodice) را تاسیس کردند که تنها به فروش داستان و رمان‌ عاشقانه مشغول است.
 
فضای کتابفروشی این دو خواهر شاید شبیه قصه‌های والت‌دیزنی باشد. آنها از هر وسیله‌ای برای تزئین کتابفروشی و مناسب کردن آن برای مشتری‌های خود هستند که معمولاً خانم‌های جوان هستند. آنها می‌گویند این یک شغل نیست بلکه علاقه شخصی آنها در فروش کتاب‌ها و داستان‌های عاشقانه است. هر نوع رمان و داستان عاشقانه که در بازار کتاب آمریکا منتشر شود، توسط این دو خواهر خریداری و در این کتابفروشی پیدا می‌شود.
 
خواهران کوچ می‌گویند آنها از وسایل ساده تزئینی و راه‌های جالب مثل آویزان کردن کتاب‌ها از سقف برای جذب مشتری‌ها استفاده می‌کنند ولی تجربه چند ساله آنها نشان می‌دهد مردم این نوع داستان‌ها را دوست دارند و حتی بسیاری از مشتری‌ها نمی‌توانند خوشحالی خود را از وجود چنین کتابفروشی در محله کالویر شهر لس‌انجلس پنهان کنند.
 
این دو خواهر کتابفروشی اعتقاد دارند آینده کتابفروشی‌ها باید به سمت اختصاصی شدن برود و مردم بتوانند کتاب‌های مورد نظر خود را در محلی خاص پیدا کنند.


 
کد مطلب : ۲۹۲۶۲۰
http://www.ibna.ir/vdcirrarut1a3q2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
سیروس ایمانزاده
چه ایده جالبی. کاش خبرگزاری تخصصی کتاب ایران هم به کتابفروشی های ایران توجه بیشتری می کرد. شما بیشتر از این که خبرگزاری کتاب باشید به خبرگزاری مدیران فرهنگی و اخبارشان تبدیل شده اید. بجای این که درباره کتاب بنویسید و کتاب معرفی کنید به ناشران می پردازید که کمتر کتاب می خوانند و نشر برای آن ها بنگاهی اقتصادی است.
feedback
Iran, Islamic Republic of
حسین
در تهران هم کتابفروشی های جالبی هستند که تخصصی کار می کنند. و در شهرستان ها هم کتابفروشی هایی هستند که خانوادگی و عاشقانه اداره می شوند
feedback
Iran, Islamic Republic of
راما
برای کتابخوانی باید فضا ایجاد کرد و کتابخوان باید حال خوب داشته باشد.
feedback
Iran, Islamic Republic of
شیما علییاری
حال خوش سیری چند؟ شکم نمی گذارد نوبت مغز برسد
feedback
Iran, Islamic Republic of
گلی
یادی از کتابفروشی گلی امامی و کریم امامی بکنیم که این زوج عاشقانه کتاب فروشی زمینه را اداره می کردند. کتابفروش باید عاشق باشد
feedback
Iran, Islamic Republic of
رشتچی
همواره بخش جهان کتاب ایبنا را دنبال می کنم. معتبرترین منبع برای رصد خبرهای مربوط به کتاب در سراسر جهان است. فقط تعداد احبار کم است.
feedback
Iran, Islamic Republic of
ملک مرزبان
گزارشی هم از عاشقان کتابفروش در تهران تهیه کنید. نمونه اش خانم پارسا با کتابفروشی فوق العاده دوست داشتنی اش درخت بخشنده.
feedback
Iran, Islamic Republic of
آینده کتابفروشی‌ها باید به سمت اختصاصی شدن برود و مردم بتوانند کتاب‌های مورد نظر خود را در محلی خاص پیدا کنند.
feedback
Iran, Islamic Republic of
لواسانی
از رضا عبدی هم بگویید که شاعر و نویسنده است و با خانمش کتابفروشی کار می کنند و کتابفروشی هنوز را داشتند و کسی احوالی از آن ها نپرسید
feedback
Iran, Islamic Republic of
از كتاب فروشان عاشقي هم بگوييد كه عمري در اين راه به فنا و جاودانگي رفتند و خانواده شان نيز يارشان بودند. از كياييان و پسران و خانواده حتما گزارش تهيه كنيد.