«وصیت‌ها»، داستان جدید مارگارت آتوود هفته پیش وارد بازار شد و امروز اعلام شد در طول یک هفته از انتشار فقط صد هزار نسخه در بریتانیا به فروش رفته است.
فروش 100 هزار نسخه‌ای کتاب جدید آتوود در بریتانیا در طول یک هفته
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از گاردین، آمارهای فروش نشان می‌دهد نسخه چاپی داستان جدید مارگارت آتوود، نویسنده کانادایی و ادامه کتاب «سرگذشت ندیمه» در هر چهار ثانیه یک نسخه به فروش رفته و داستان پادآرمان‌شهری برنده بوکر در سال 2000 را به صدر پرفروش‌های کتابفروشی‌های بریتانیا برده است.
 
«وصیت‌ها» بامداد سه‌شنبه هفته گذشته وارد بازار کتاب شد و بنا بر گفته مؤسسه آمار فروش کتاب در نیلسن بوک‌اسکن تا روز شنبه 103/177 هزار نسخه به  فروش رفته است. «وصیت‌ها» در واقع ادامه داستان پادآرمان‌شهری «سرگذشت ندیمه» است و 15 سال پس از اتمام داستان در «سرگذشت ندیمه» رخ می‌دهد و توسط سه شخصیت زن روایت می‌شود.
 
داستان «سرگذشت ندیمه» پس از ترور رئیس‌جمهور «ایالات متحده آمریکا» به ضرب گلوله و به قتل رساندن همه اعضای کنگره انقلابی در کشور رخ می‌دهد. قانون اساسی رسمی کشور لغو می‌شود و حکومتی تمامیت‌خواه و مسیحی به نام «گیلیاد» شکل می‌گیرد. مرزهای کشور بسته می‌شود. راه فراری وجود ندارد. زنان هدف اصلی ظلم حکومت محسوب می‌شوند و حقوق و آزادی‌های فردی آنان به شدت نقض می‌شود. آن‌ها اجازه کار در خارج از خانه، مالکیت دارایی‌های خود، و ارتباط با دیگران را طبق قانون جدید از دست می‌دهند و بر اساس وضعیت تأهل و باروری خود مورد سنجش قرار می‌گیرند.
 
ناشر انتشارات وینتیج اعلام کرد فروش نسخه چاپی «وصیت‌ها» در این هفته کتاب جدید آتوود را به عنوان اثر داستانی برتر سال تبدیل کرد و فروش آن در هفته اول بیشتر از هر اثر دیگری در زمان مشابه در سال جاری است. فروش بالای «وصیت‌ها» سبب شد «سرگذشت ندیمه» هم پس از 34 سال از اولین چاپ بار دیگر پرفروش شود و در رده دوم پرفروش‌ها قرار بگیرد.
 
فروش بالای «وصیت‌ها» بیشترین سرعت فروش کتاب در این هفته را داشت اما رکورد فروش کلی را ندارد. پیش از این در سال 2015 داستان «برو دیده‌بانی بگمار» نوشته هارپر لی در هفته اول انتشار 168/455 نسخه به فروش رفت. در سال 2009 «نماد گمشده» نوشته دن براون در هفته نخست انتشار 551 هزار نسخه به فروش رفت و «هری پاتر و کودک نفرین‌شده» در سال 2016 در طول سه روز 680 هزار نسخه فروخت.
 
پیش از این ناشر کتاب در آمریکا اعلام کرد که 125 هزار نسخه چاپی و الکترونیکی «وصیت‌ها» به فروش رفته است و همین موضوع سبب شد 500 هزار نسخه در چاپ اول منتشر شود و ناشر چاپ دوم کتاب را هم آماده کرده است.
 
بیا کاروالو، مسئول خرید رمان در کتابفروشی واتراستونز می‌گوید «انتظار داریم «وصیت‌ها» مهم‌ترین اتفاق دنیای نشر در سال 2019 شود. در حال حاضر پرفروش‌ترین کتاب کتابفروشی است و انتظار داریم تا مدت‌های طولانی این جایگاه را حفظ کند و مطمئنیم به پرفروش‌ترین اثر کتابفروشی در کریسمس تبدیل خواهد شد.
 
از شور و اشتیاقی که کتاب جدید آتوود در دنیای نشر ایجاد کرده است خوشحالیم. همه مردم کشور این روزها درباره این کتاب سخن می‌گویند و همین موضوع سبب می‌شود افراد برای خرید آن به کتابفروشی‌ها بروند و فرصتی برای ارتباط با جامعه برایشان ایجاد می‌شود. به همین دلیل انتشار این کتاب اتفاق مهمی در صنعت نشر است. یک سال منتظر انتشار «وصیت‌ها» بودیم و این کتاب ارزش انتظار را داشت. کتابی جذاب و و کلاسیک که از اشتراک گذاشتنش با مشتریان‌مان خیلی خوشحالیم.»
 
هفته گذشته کتابفروشی‌ها به روش‌های مختلفی به استقبال این کتاب رفتند و خوشحالی‌شان را از انتشار «وصیت‌ها» اعلام کردند. در لندن چندین خانم با پوشیدن لباس قرمز و کلاه‌های بزرگ مانند شخصیت‌های داستانیِ «سرگذشت ندیمه» و «وصیت‌ها» و رژه رفتن به سمت کتابفروشی آغاز فروش کتاب را به لندنی‌ها اعلام کردند. صدها طرفدار در کتابفروشی پیکادیلی در لندن گرد هم آمدند و مارگارت آتوود بخش‌هایی از کتاب را برایشان خواند. این برنامه به صورت زنده در سینماهای مختلف پخش شد.
 
«وصیت‌ها» در فهرست نهایی جایزه بوکر و فهرست اولیه جایزه گیلر کانادا در سال 2019 هم قرار گرفته است. آتوود پیش از این شش بار در فهرست نهایی جایزه بوکر قرار گرفت و در سال 2000با داستان «آدمکش کور» به عنوان برگزیده جایزه معتبر بوکر هم معرفی شد. باید منتظر ماند و دید کتاب جدید آتوود ماه آینده به عنوان برنده بوکر انتخاب می‌شود یا خیر!
 
 
کد مطلب : ۲۸۰۸۶۷
http://www.ibna.ir/vdciquaryt1avv2.cbct.html
مترجم : سحر حسابی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما