به گفته ناشران سه ماهه دوم سال 2019 نیز فصل خوبی برای فروش کتاب‌های صوتی و الکترونیک بوده است که فروش کتاب‌های صوتی نسبت به سه ماهه اول سال جدید دوبرابر شده است.
فصل دیجیتالی ناشران آمریکایی/فروش کتاب‌های الکترونیک رضایت‌بخش است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، طبق گفته اکثر ناشران آمریکایی سه ماهه نخست سال جدید میلادی را می‌توان فصل دیجیتالی حوزه کتاب و صنعت چاپ و نشر دانست چون درآمد زیادی از راه فروش این کتاب‌ها نصیب ناشران کرده است. به گفته ناشران سه ماهه دوم سال 2019 نیز فصل خوبی برای فروش کتاب‌های صوتی و الکترونیک بوده است که فروش کتاب‌های صوتی نسبت به سه ماهه اول سال جدید دوبرابر شده است.
 
انتشارات مشهور سیمون و شوستر آمریکا با انتشار آماری از فروش کتاب‌های الکترونیک خود در سه ماهه اول و دوم از حال خوب این صنعت خبر می‌دهد. کارولین ریدی مدیر شوستر می‌گوید: سود کتاب الکترونیکی به دلیل برخی از فیلم‌های ساخته شده از روی این کتاب‌ها رشد فزاینده‌ای داشته است و همچنان این رشد ادامه دارد. وی گفت: ترکیب کتابهای صوتی دیجیتال و کتاب های الکترونیکی توسط ناشران سهم عمده‌ای در رونق این حوزه داشته است.
 
برایان موری مدیر انتشارات هارپرکالینز نیز گفته است کتابهای صوتی دیجیتال 40 درصد نسبت به سال 2018 رشد کرده و همچنان قراردادهای تولید و توزیع بیشتری در این حوزه منعقد می‌شود. فروش کتاب الکترونیکی نسبت به سال گذشته حدود 7درصد رشد داشته و 20درصد از درآمد انتشارات هارپرکالینز مربوط به فروش این کتاب‌هاست.
 
انتشارات هچت نیز می‌گوید: فروش کتابهای صوتی دیجیتال از ثبات نسبی برخوردار بوده است. حدود 4/3 درصد از کل درآمد این انتشارات مربوط به کتاب‌های دیجیتالی و صوتی بوده است. این رقم در شش ماهه نخست سال 2018 تنها 6/5درصد بوده است.  
 
این ثبات نسبی در بازار کتاب‌های الکترونیک تنها برای ناشران بزرگ نیست و ناشران و کتابفروشان کوچک نیز چنین تجربه‌ای را دارند. براساس آخرین نظرسنجی فروش که توسط انجمن ناشران صوتی صورت گرفته است میزان فروش کتابهای صوتی ناشران در سال 2018 بیش از 24درصد درصد افزایش یافته و به 940 میلیون دلار رسیده است.
 
تحلیلگران بازار کتاب اعتقاد دارند ارائه نسخه‌های جدید کتابخوان کیندل توسط آمازون در افزایش فروش کتاب‌های صوتی و دیجیتال تاثیر عمده‌ای داشته است. در نسخه‌های جدید این دستگاه کاربران قادر هستند به طور مستقیم کتاب‌های صوتی را دانلود و گوش کنند. ابزارهای جانبی دستگاه‌های جدید کیندل به کاربر اجازه می‌دهد در هر لحظه و زمان کتاب صوتی خود را با هدفون‌های وایرلس گوش کنند و این جذابیت موجب گرایش بیشتر به سمت کتاب‌های صوتی و همچنین دیجیتال شده است. البته سهم شرکت‌های اپل و کوبو را نیز در این بازار نباید دستکم گرفت.
کد مطلب : ۲۷۹۸۹۹
http://www.ibna.ir/vdcb99b59rhbzwp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما