جیمز فوگیت و توماس همیلتون مالکان کتاب‌فروشی ایزو وانبوکس خودشان مهاجران سیاه‌پوست آفریقایی هستند و دوست دارند بیشتر کتاب‌هایی از نویسندگان سیاه پوست عرضه کنند.
اینجا تنها آثار نویسندگان سیاه پوست فروخته می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لیت هاب، کتاب‌فروشی ایزو وانبوکس در شهر لس آنجلس یکی از قدیمی‌ترین‌های این شهر سال‌ها به عرضه کتاب می‌پردازد ولی یک خصوصیت اصلی آن این است که تنها کتاب‌های مربوط به نویسندگان آفریقایی تبار ساکن کشور آمریکا را می‌فروشد. جیمز فوگیت و توماس همیلتون مالکان این کتابفروشی خودشان مهاجران سیاه‌پوست آفریقایی هستند که سال‌ها در شهر لس آنجلس ساکن هستند. گفت‌وگوی زیر با صاحبان این کتابفروشی درباره فعالیت این کتابفروشی است:
 
چه بخشی از کتابفروشی محبوب شماست؟
بخش کتاب‌های تازه همیشه برای ما جذاب بوده است. وقتی بسته‌های ارسال شده از سوي ناشران را باز می‌کنیم همیشه انتظار چیزهای عجیب و غریب را داریم. خب گاهی اوقات این اتفاق می‌افتد و بعضی وقت‌ها هم نه. یکی از چیزهایی که در این کتاب‌فروشی خاص است ارائه کتاب‌ بر اساس قیمت‌هاست. خب بعضی مردم توانایی خرید کتاب‌های گران قیمت را ندارند.
 
شگفت انگیزترین اتفاق در شغل کتاب‌فروشی؟
شاید این سوال برای کتاب‌فروشی ما نسبت به سایرین متفاوت باشد. مهمترین اتفاق و هیجان‌انگیزترین چیز برای ما در طول این 30 سال کتاب‌فروشی جمع‌آوری کتاب‌هایی با امضای نویسندگان‌شان است. بازدید کلینتون، باراک اوباما روسای جمهور سابق هم اتفاق خوبی بود. ولی شاید بهترین اتفاق میزبانی از نویسندگان سیاه پوستی مثل جان کلارک و فرانسس کریس بوده باشد.
 
خاطره‌ای از دیدار خود با یکی از این نویسندگان بگویید؟
قبل از آن بگویم ما دوبار در سال‌ای 1995 و 2006 میزبان رئیس جمهور اوباما بودیم. خیلی اتفاق خوبی برای ما بود. بعد از آن سال همیشه مشتری‌های زیادی داشتیم. ایزو وان نویسنده و مورخ سیاه پوست یکی از کتاب‌های خود را برای ما امضاء کرد و خیلی خوشحالیم از این اتفاق.
 
تجدید چاپ چه کتابی را بیشتر از همه دوست دارید؟
خب کتاب‌های بسیاری وجود دارند ولی یک کتاب از سوی انتشارات دانشگاه واشنگتن نوشته فیک مادیا چاپ شده است که به نظر ما بهترین کتاب سمبل‌شناسی آفریقایی است که در طول 30 سال شغلی کتابفروشی دیده‌ایم.
 
در دوره ریاست جمهوری ترامپ شغل کتاب‌فروشی چطور بود؟
کتاب‌فروشی‌ها در این دوره به لطف وجود کتاب‌های سیاسی جیمی کامی و وودوارد رونق خوبی داشتند. البته ما بعضی از این کتاب‌ها را عرضه کردیم ولی همیشه بیشتر سعی می‌کنیم آثار نویسندگان سیاه پوست را ارائه کنیم.
کد مطلب : ۲۷۵۷۴۴
http://www.ibna.ir/vdcgtn9xtak9uu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما