کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایبنا:

می‌توانستیم بهتر از اینها از فرصت پایتختی کتاب استفاده کنیم

26 بهمن 1398 ساعت 12:22

در روزهای منتهی به پایان سال 98، سالی که یزد در آن پایتخت کتاب شد، نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی، اذغان کرد: می‌توانستیم بهتر از اینها، از فرصت پایتختی کتاب برای یزد استفاده کنیم.


سیدابوالفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد با اشاره به عنوان پایتخت کتاب ایران، گفت: در زمینه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی برنامه‌های بسیار مناسبی در استان یزد انجام شده اما ما می‌توانستیم بهتر از این فرصت استفاده کنیم.

وی افزود: برنامه‌های سال پایتخت کتاب ایران به‌عنوان یکی از جامع‌ترین برنامه‌های کتابخوانی در سطح کشور بود که اگر به‌صورت کامل در شهر یزد اجرا می‌شد، شاهد تنوع و پایداری در زمینه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی بودیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگرچه عنوان پایتختی کتاب ایران مربوط به یک سال بود، اما ما می‌توانیم این برند فرهنگی را با نام یزد آمیخته کرده و آن را پایدار کنیم.

موسوی بیوکی که در محل برگزاری دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان کتاب یزد با خبرنگار ایبنا گفت‌وگو می‌کرد، یادآور شد: اگرچه مکان برگزاری نمایشگاه در خارج از شهر است اما شاهد استقبال مردم از این نمایشگاه بوده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به چالش‌های پیش روی کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از مهمترین مشکلات، گرانی کاغذ و کتاب است و اگرچه ما در مجلس پیگیر آن بودیم و تدابیری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیشیده شد اما این تدابیر جوابگوی نشر و کتاب نبود و بایستی بیشتر به آن بپردازیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه این مشکلات پیش روی کتاب وجود دارد اما ما می‌توانیم با استفاده از روش‌های نوین در این زمینه گام برداریم و با استفاده از کتاب‌های صوتی ترویج کتابخوانی داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به اهمیت توجه رسانه‌ای مانند رسانه ملی به موضوع کتاب و کتابخوانی، گفت: متاسفانه در صدا و سیما کمتر به مقوله کتابخوانی پرداخته می‌شود و در فیلم‌ها نیز بیشتر به تجمل‌گرایی و مصرف کالاهای لوکس پرداخته می‌شود اما ما می‌توانیم از این طریق به‌صورت غیرمستقیم بر روی مخاطب تاثیر بگذاریم.


کد مطلب: 287206

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/longint/287206/می-توانستیم-بهتر-اینها-فرصت-پایتختی-کتاب-استفاده-کنیم

ایبنا
  http://www.ibna.ir