استاد دانشگاه آلبرت انيشتن آمريکا:

کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي غني‌ترين گنجينه خطي جهان اسلام را دارد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۸۶ ساعت ۱۱:۱۰
 
 
يکي از اساتيد برجسته دانشگاه آلبرت انيشتن آمريکا در بازديد از کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي گفت: غني‌ترين گنجینه خطی حهان اسلام در این کتابخانه به چشم می‌خورد.
سر در ورودی کتابخانه آستان قدس رضوی
 
سر در ورودی کتابخانه آستان قدس رضوی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پروفسور منظر اشتري که به دعوت دانشگاه علوم پزشکي مشهد به ايران سفر كرده است، پس از بازديد از بخش‌هاي مختلف کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي به مسوولان اين کتابخانه يادآور شد: شما غني ترين گنجينه علمي جهان اسلام را در اختيار داريد که از نظر علمي و قدمت تاريخي، منحصر به فرد است و اين امر، وظيفه و مسووليت شما را نسبت به حفاظت، نگه‌داري و اطلاع‌رساني آن بيش‌تر مي‌كند. 

وي خاطر نشان کرد: يکي از افتخارات بسيار بزرگ من، ديدن قرآن‌هاي منسوب به ائمه اطهار (ع) موجود در اين کتابخانه بود که هم اکنون ميليون‌ها نفر در سراسر جهان آرزو دارند از نزديک با اين آثار معنوي آشنا شوند. 

پژوهشگر ايراني دانشگاه آلبرت انيشتن آمريکا تصريح کرد: در هر حرف "ب" بسم الله قرآن کريم هزاران رمز و راز وجود دارد که مي‌شود با منابع ارزشمند اين گنجينه که متشکل از منابع حديثي و علوم ديني است از کلام الهي بهره‌هاي بيش‌تري برد. 

دکتر "اشتري" با بيان اين‌که منابع اسلامي غني‌تر از آن چيزي است که در کشورهاي مختلف اشاعه شده، گفت: خوشبختانه در سراسر جهان پايگاه‌هاي مردمي و رسانه‌هاي الکترونيکي بسياري سعي دارند تا چهره واقعي اسلام را به جهانيان معرفي كنند. 

گنجينه مخطوطات آستان قدس رضوي با آثار نفيس و منحصر به فرد خود يکي از پايگاه‌هاي فکري جهان اسلام است که مورد توجه بسياري از انديشمندان، پژوهشگران، نسخه شناسان و علاقه‌مندان به آثار علمي و خطي قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 5827