آل‌داوود در حاشیه «نشست صمیمی با اهل قلم» خبر داد

جلد دوم فرهنگ آثار اسلامی به زودی منتشر مي شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۱۳
 
 
سید علی آل‌داوود، نویسنده و پژوهشگر در حاشیه مراسم نشست صمیمی خانه کتاب با اهالی قلم از انتشار قریب‌الوقوع جلد دوم دانش‌نامه «فرهنگ آثار اسلامی ایرانی» خبر داد.\
سیدعلی آل‌داود
 
سیدعلی آل‌داود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آل‌داوود، گفت: تالیف، بازنویسی و ویرایش جلد دوم «فرهنگ آثار اسلامی ایرانی» تمام شده و دو سوم ویرایش این دانش‌نامه به پایان رسیده است. بنابراین می‌توان با اطمینان گفت جلد دوم این مجموعه (حرف ت)، حداکثر تا بهمن منتشر می‌شود.

مقالات این دانش‌نامه با همکاری گروهی متشکل از آل‌داوود و رضا سیدحسینی به سرپرستی احمد سمیعی گیلانی و زیر نظر انتشارات سروش تهیه و منتشر می‌شود. 

جلد اول این مجموعه، شامل حرف الف تا پ چندی پیش منتشر شده است.

آل داوود در مورد تاخیر ایجاد شده در زمان انتشار جلد اول این دانش‌نامه تا به امروز توضیح داد: تمام مقالاتی که در این ‌دانش‌نامه منتشر می‌شود، تولیدی و پرمحتوا هستند. تیم سه‌نفره ما هم از امکانات وسیع برخوردار نیست و ما مجبوریم خود را با امکانات محدودی که در اختیار داریم وفق دهیم.

این پژوهشگر همچنین درباره مجلد‌های سوم و چهارم این مجموعه گفت: تالیف مقالات بیش از سه‌چهارم جلد سوم و یک‌چهارم جلد چهارم این مجموعه به پایان رسیده است و امیدواریم با وقفه‌ای کوتاه، این دو جلد نیز در ادامه یکدیگر منتشر شوند. 

آل‌داوود عضو هیات علمی «فرهنگ آثار ایرانی اسلامی» و «دایره‌المعارف بزرگ اسلامی» و مولف و مصحح بیش از ۳۰ جلد کتاب در زمینه‌های تاریخ، ادبیات و حقوق است.

آل‌داوود دیشب (شنبه ۲۵ آبان) از مدعوین حاضر در جلسه «نشست صمیمی خانه کتاب با اهل قلم» بود که در هتل انقلاب تهران و با حضور جمعی از اصحاب قلم (افرادی چون علی موسوی‌گرمارودی، جواد محقق، مصطفی محدثی خراسانی، مرتضی امیری اسفندقه، راضیه تجار، دکتر غلامرضا جمشیدنژاد، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، حسین اسرافیلی، عبدالکریم جربزه‌دار (مدیر انتشارات اساطیر)، سیدعلی آل‌داود، رحیم زریان، دکتر حکیمه دبیران، دکتر امامی از برگزیدگان کتاب سال و جمعی از شاعران و نویسندگان جوان) به همراه مسوولان موسسه خانه کتاب و دکتر محسن پرویز، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. 

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 29165