جمال میر صادقی:

نگارش «زنان داستان‌نویس نسل سوم» رو به پایان است

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
 
«زنان داستان‌نویس نسل سوم» شامل موضوعات متنوع داستانی نویسندگان زن سه دهه اخیر، عنوان کتابی است که در آن 56 داستان از 56 مجموعه داستان ‌نویسندگان زن بعد از انقلاب توسط جمال میرصادقی انتخاب و تفسیر شده و هم‌اکنون در مراحل پایانی نگارش است.
جمال میرصادقی
 
جمال میرصادقی
جمال میرصادقی داستان‌نویس و محقق در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با اعلام این خبر افزود: به دنبال کار پژوهشی‌ام درباره نسل داستان‌نویسی معاصر ایران، تحقیقی را نیز درباره زنان داستان‌نویس بعد از انقلاب آغاز کرده‌ام و در آن به انتخاب 56 داستان از 56 مجموعه داستان پرداخته‌ام. برای هر کدام نیز یک تفسیر نوشته‌ام. کارم به گونه‌ای بوده که از هر مجموعه ارزشمند یک داستان انتخاب کرده باشم.

این مجموعه که هم اکنون به ترتیب در مجله‌ای در حال چاپ است، بعد از تنظیم نهایی برای چاپ به انتشارات مروارید سپرده می‌شود.

خالق داستان" کلاغ‌ها و آدم‌ها" توضیح داد: در این سری از کارهای پژوهشی، که یک دوره بررسی آثار داستان‌نویسان از دهه 30 تا انقلاب بود، حدود 22 داستان از نویسندگان این دوره انتخاب کردم و برای هرکدام هم شرح و تفسیری نوشتم که در آن بین، اولین نویسنده احسان طبری و آخری غزاله علیزاده بود. 

این داستان‌نویس پیشکسوت همچنین از مجموعه داستان دیگری با عنوان "نام تو آبی است" که در حال طی مراحل انتشار است و توسط نشر اشاره به چاپ می‌رسد، به عنوان دیگر اثر اخیرش نام برد.

میرصادقی همچنین از تازه‌ترین کتاب تالیفی‌اش با عنوان «راهنمای داستان‌نویسی» سخن گفت: کتاب راهنمای داستان‌نویسی دو سه هفته است که توسط انتشارات سخن منتشر و روانه بازار نشر شده است. 

وی افزود: این کتاب 600 صفحه‌ای، به عناصر و منابع داستانی از آغاز تا پایان و نیز طرح مباحث داستان‌نویسی مدرن می‌پردازد. 

این داستان‌نویس و محقق پر کار تاکید کرد: این قوی‌ترین کاری است که تا کنون منتشر کرده‌ام و در آن درباره عناصر داستان و ادبیات داستانی، پژوهش‌های عمیقی صورت گرفته است.
وی در آخراز رمان "دندان گرگ" که به تازگی مراحل چاپش راطی کرده است، نیزخبر داد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 28880