42 کتاب جدید در سمنان رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
 
 
آیین رونمایی از 42 عنوان تازه‌های نشر در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، علی اصغر فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه گفت: با وجود سابقه دیرینه فرهنگی و دینی ایران اسلامی، وضعیت مطالعه و کتابخوانی باید شرایط بهتری از وضعیت کنونی داشته باشد.
 
فضیلت اضافه کرد: ما را چه شده است که پس از مدتی با آنچه که بر آن افتخار می‌کردیم و ریشه در فرهنگ دو تا سه هزار ساله ملی و پیشینیه ۱۴ قرن اسلام دارد فاصله گرفته‌ایم؟

وی با بیان اینکه ما متکی به قرآن معجزه‌ای از جنس کتاب هستیم و قرآن نیز با خواندن آغاز شده است، افزود: با وجود تمام این پیشینه چرا باید در حوزه انس با کتاب و مطالعه دارای شرمندگی زیادی هستیم. 

فضیلت با بیان اینکه توانایی از راه دانایی به‌دست می‌آید، تصریح کرد: ثروت و قدرت همراه با مکنت از هر نوع آن قابل اتکا نیست و آنچه به انسان و جوامع قدرت می‌دهد، از راه دانایی به‌دست می‌آید و دانایی نیز متکی بر کتاب و مطالعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ای کاش ایران دارای ذخائر نفت، گاز و معادن نبود، گفت: چرا امروز موضوع «علم بهتر است یا ثروت» که موضوع انشاء دانش آموزان است، به سوژه تمسخر بسیاری از افراد تبدیل شده است؟! همه باید تلاش کنیم تا کتاب و مطالعه را در جامعه اسلامی به جایگاه واقعی خود برسانیم و از این طریق نشان دهیم که تنها راه دستیابی به توانایی حرکت در مسیر کسب دانایی است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزار کنندگان این مراسم به‌ویژه انجمن اهل قلم سمنان تشکر و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نشست‌ها به توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه بیش از پیش کمک کند.

بر اساس همین گزارش، این مراسم با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری و نیز صاحبان قلم و فرهنگ مکتوب شهرستان سمنان برگزار شد و در این آیین کتاب‌هایی که توسط ناشران بومی در سال جاری چاپ و منتشر شده است، معرفی شد.

از این تعداد کتاب ۲۴ عنوان کتاب توسط انتشارات حبله رود، شش عنوان توسط نشر کتاب سمنگان، هشت عنوان توسط نشر آشنایی و چهار عنوان از سوی نشر فجر صادق منتشر شده است.

همچنین از علیرضا شاه حسینی مسئول انتشارات حبله‌رود و نیز مجبوبه نجاتی مسئول انتشارات خلاق سمنان به‌عنوان ناشران نمونه تجلیل به عمل آمد.

بزرگداشت یاد و خاطره محمد ابراهیم همتی فعال عرصه فرهنگ مکتوب و از اعضای فعال انجمن اهل قلم سمنان و تجلیل از خانواده این مرحوم از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 283610