نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر تولیدی » استان‌ها

همزمان با نمایشگاه صنایع دستی و میراث فرهنگی صورت می‌گیرد؛

برپایی نمایشگاهی از کتاب‌های مولفان دامغانی

۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴

اولین نمایشگاه کتاب‌های مولفین و نویسندگان دامغانی و نمایشگاه صنایع دستی و میراث فرهنگی با عنوان «نمایشگاه یادگار کربلا» در دامغان، امروز افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، مهدی قاسمی رییس اداره میراث فرهنگی در این باره گفت: این نمایشگاه ساعت 19 امروز سه‌شنبه 9 مهرماه افتتاح خواهد شد. 


 


وی هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب را ارتقای سطح فرهنگی و سطح مطالعه جامعه دانست و افزود: بر اساس برنامه ریزی‌ها و با همکاری متولیان امر، اصحاب رسانه و همه کسانی که در این بخش فعالیت می­ کنند، انتظار داریم به این اهداف برسیم.


 


قاسمی اظهار کرد: یکی از کاربردهای نمایشگاه همین است که نقطه­ ای برای ارتقاء صنایع مرتبط و یک محل تلاقی مثبت برای تولید­کنندگان و مصرف­ کنندگان شود و در واقع نمایشگاه جایگاه تضارب آراء و مرکز خلاقیت است به طوری که نویسنده کتاب، ناشر و خواننده در آن جا تجمع می­ کنند و می‌­توانند از افکار و سلایق یک دیگر مطلع و باعث بهبود وضعیت و ایجاد نوآوری شوند.


 


رییس اداره میراث فرهنگی دامغان در مورد مزایای ایجاد نمایشگاه کتاب اضافه کرد: نمایشگاه فرصت مناسبی برای فروش کتاب توسط ناشرین و فروشندگان است و باعث می‌­شود ناشرین کمتر برخوردار بتوانند کتاب‌های خود را معرفی کنند و از موج ایجاد شده در این راستا بهره ببرند. 


 


وی یادآور شد: این نمایشگاه کتاب در دامغان فرصت مغتنمی برای مردم فرهیخته شهرستان است تا بتوانند نسبت به شناخت و خرید کتب مولفین دامغانی از تخفیف 20 الی 30 درصد بهره‌مند شوند.


 


قاسمی اظهار کرد: عوامل مختلفی در بهبود فرهنگ مطالعه مردم دخیل هستند که از آن جمله می‌­توان به خانواده‌ها، جامعه، مدارس و شهرداری و حلقه تکمیل کننده آن یعنی برگزاری نمایشگاه کتاب اشاره کرد. ولی متاسفانه این نمایشگاه‌های بومی تاکنون برگزار نشده است. 

 


وی افزود: این نمایشگاه با تلاش و کمک انتشارات مهر حنظله دامغان در عمارت ابراهیمی یکی از آثار تاریخی این شهر به مدت دو ماه دایر است، امیدواریم گامی در راستای اهداف سازمان میراث فرهنگی برداشته و در شناسایی مولفین ،آثار تاریخی و میراث فرهنگی اقدامی نیکو باشد.