کتاب «فعل خوبان» در قم رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
 
 
رد حاشیه نماز جمعه این هفته قم، از کتاب «فعل خوبان» با موضووع شیوه‌های کاربردی امر به معروف و نهی از منکر، با حضور امام جمعه قم رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، در حاشیه نماز جمعه امروز قم، از کتاب «فعل خوبان» با موضوع شیوه‌های کاربردی امر به معروف و نهی از منکر تالیف عبدالرحیم بیرانوند، با حضور آیت‌الله سعیدی تولیت حرم مطهر بانوی کرامت و امام جمعه قم رونمایی شد.

از جمله جلوه‌های نماز جمعه این هفته قم، اختصاص بخشی از سخنرانی‌های پیش از خطبه‌ها، به معرفی کتاب «فعل خوبان» پیرامون امربه‌ معروف و نهی از منکر بود.

حجت‌الاسلام‌ سید محمدتقی محمدی، استاد حوزه علمیه قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم، در رابطه با اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به ‌معروف و نهی از منکر، وظیفه شرعی انسا‌ن‌ها است و باید این واجب فراموش‌شده را احیا کرد.

این استاد حوزه علمیه قم به برخی از مصادیق فریضه‌ امر به ‌معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: نظارت بر مسئولان از جمله مصادیق امر به ‌معروف و نهی از منکر است که با نظارت‌های قوی می‌توان جلوی بسیاری از مشکلات اداری و تخلف‌ها را گرفت.

وی ادامه داد: حجاب از جمله امور مسلم اسلام است و بر زنان واجب است که بدن خود را از نامحرم بپوشاند و حفظ حجاب باید در تمام شئون و مکان‌ها رعایت شود که نظارت بر این امر نیز از جمله مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به حساب می‌آید.

عبدالرحیم بیرانوند مؤلف کتاب «فعل خوبان» نیز در حاشیه نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت امر به معروف به روایتی از امیرمؤمنان اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) می‌فرمایند که همه خوبی‌ها حتی جهاد در راه خدا در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر مانند رطوبت دهان در برابر اقیانوس است.

مؤلف کتاب فعل خوبان در ادامه کمبود کتاب‌های جامع برای استفاده در دوره‌های آموزشی را مورد اشاره قرار داد و افزود: این کتاب می‌تواند پاسخگوی نیاز دوره‌های عمومی و تخصصی باشد، نتیجه‌ی بیش از 3 سال کار پژوهشی و تحقیقی و بررسی و مطالعه بیش از 90 جلد کتاب با موضوع امر به معروف، کتاب فعل خوبان است.

این پژوهشگر حوزوی گفت: کتاب «فعل خوبان» در 12 فصل کلیت بحث امر به معروف و نهی از منکر را به صورت آموزشی بیان می‌کند و هر فصل اهدافی دارد و از ویژگی‌های کتاب این است که 4 فصل آن شیوه‌های کاربردی و آسان امر به معروف را بیان کرده و پیشنهاد‌هایی به مسؤولان و نخبگان برای توجه به مسائل زیربنایی امر به معروف داده شده است.

بیرانوند ادامه داد: هر فصل کتاب دارای اهداف، خلاصه، پرسش، تمرین و معرفی منابع برای مطالعه و پژوهش بیشتر است و می‌تواند برای علاقه‌مندان مفید باشد.

یادآوری می‌شود، انتشارات دفتر نشر معارف (نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها) این کتاب را همزمان با دهه امر به معروف و نهی از منکر در 232 صفحه با تیراژ 1000 نسخه و با قیمت 28 هزار تومان برای منتشر کرده است  که 12 فصل در قالب درس گفتار دارد که برای استفاده معلمان، مربیان، اساتید و مبلغان نوشته شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 280480