​مدیرعامل تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان قم:

در دو ماه گذشته کاغذی وارد استان قم نشده است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
 
 
مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان قم ضمن اشاره به وضعیت خاص نشر در این استان، اذعان کرد: متاسفانه در دو ماه گذشته و با وجود رایزنی‌ها و پیگیری‌های مستمر، هیچ سهمیه‌ای در رابطه با کاغذ به قم ابلاغ نشده و کاغذی وارد استان نشده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم با حضور مهرداد غضنفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم، و دیگر اعضا در تالار امام رضا (ع) فرمانداری قم برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم در بخشی از سخنان خود به مسئله قیمت‌گذاری کتاب اشاره کرد و گفت: در این مساله جنبه‌های فنی مختلفی وجود داشته که امر قیمت‌گذاری کتاب را مشکل کرده است.

غضنفری اضافه کرد: با این وجود قیمت‌گذاری کتاب طبق شیوه‌نامه مصوب انجام گرفته و از رویه معمول عبور نکرده است.

در ادامه سیدمحمود حسینی، مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان قم در رابطه با مسئله کاغذ، نیاز استان به دلیل وضعیت خاص نشر در قم را جدی عنوان کرد و گفت: متاسفانه در دو ماه گذشته و با وجود رایزنی‌ها و پیگیری‌های مستمر هیچ‌گونه سهمیه‌ای در رابطه با کاغذ به قم ابلاغ نشده و کاغذی وارد استان نشده است.

مدیرعامل تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان قم یادآور شد: برای ادامه بازار نشر و رونق این صنعت در استان باید تدبیر درستی برای تأمین کاغذ مورد نیاز ناشران در قم پیش‌بینی شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 280415