پایان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شمال استان اردبیل

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵
 
 
در دومین روز از هفته دولت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سینما انقلاب شهرستان پارس‌آباد مغان به کار خود پایان داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اردبیل، پروانه رضاقلی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، در آیین پایانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی که مهم‌ترین هدف آن ترویج فرهنگ فاخر رضوی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه است، در 3 رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار شد.

وی افزود: در این دوره در شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی مغان در بخش آنلاین 4194 نفر و در بخش مکتوب نیز  2042 شرکت‌کننده داشتیم و به این ترتیب در شمال استان اردبیل رشد 7 برابری شرکت‌کنندگان را شاهد بودیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل ضمن اشاره به اینکه پارس‌آباد بیش‌ترین شرکت‌کننده را در این جشنواره داشته است، اضافه کرد: بر اساس آمار ثبت شده، در شهرستان پارس‌آباد 2688 نفر در بخش آنلاین، 1142 نفر در بخش مکتوب شرکت کردند که 21 نفر آنان تجلیل شدند.

وی ادامه داد: در شهرستان بیله‌سوار نیز 1058 نفر در بخش آنلاین و 650 نفر در بخش مکتوب شرکت داشتند که 17 نفر از آنان برگزیده شدند.

رضاقلی‌زاده اذعان کرد: در شهرستان گرمی نیز 446 نفر در بخش آنلاین و 250 نفر در بخش مکتوب شرکت داشتند که از این تعداد ۷ نفر برگزیده شدند.

وی تصریح کرد: بنا بر نتایج اعلام شده، در شمال استان اردبیل 45 برگزیده شهرستانی و 1 برگزیده ملی انتخاب شدند که در شهرستان پارس‌آباد از 12 کتابخانه 17 نفر، در شهرستان بیله‌سوار از 6 کتابخانه 17 نفر و در شهرستان گرمی از 4 کتابخانه 7 نفر برگزیده داشتیم.

بنا به این گزارش، در پایان مراسم از منتخبین نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شهرستان‌های پارس آباد، بیله‌سوار، گرمی و خانواده شهید حسن محبوبی تجلیل شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279977