همزمان با مراسم گرامیداشت روز جهانی عکاسی در گرگان؛

کتابی شامل آثار 14 عکاس با موضوع «پیاده‌روی اربعین» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
 
 
در جشنی به مناسبت سومین گرامیداشت روز جهانی عکاسی در گرگان، از کتاب «عکس چهلم» که به همت موسسه شیعا منتشر شده است، رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، در این جشن که به همت انجمن عکاسان استان گلستان و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان گلستان، شامگاه شنبه 26 مردادماه با حضور معاون فرهنگی و هنری این اداره‌کل و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان عکاس و صاحبان آثار در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برپا شد، از کتاب «عکس چهلم» که آثار 4 عکاس گرگانی و گلستانی در آن به چشم می‌خورد، رونمایی شد.

در این کتاب 250 عکس از 14 عکاس با موضوع «پیاده‌روی اربعین» به چاپ رسیده که بیش از 60 درصد آثار منتشر شده در این مجموعه ی فاخر و ارزشمند ماحصل تلاش مهدی تیرانی، مجید نورمحمدی، علی دهقان و سهیل قنبرزاده، چهار عکاس گلستانی با سابقه ی گلستانی است.

یحیی کریم‌آبادی رئیس انجمن عکاسان استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا درباره این کتاب، گفت: این کتاب عکس، شامل تصاویری از پیادگان اربعین امام حسین (ع) در سال‌های 88 تا 95 به قلم محمدتقی اختیاری و با تصاویری از ۱۴ عکاس ایرانی (از جمله 4 عکاس گلستانی) است.

وی با اشاره به اینکه تصاویر این کتاب با محوریت «از خود گذشتگی و آزادگی» انتخاب و منتشر شده است، افزود: این مجموعه فاخر، اثری هنرمندانه و تصویری از اربعین حسینی است که چیدمان تصاویر در آن به گونه‌ای است که اگر کسی توفیق زیارت در اربعین را نداشته، با تورق کتاب «چهلم»، خود را در آن حال و هوا می‌ببیند.

در پایان مراسم از 4 عکاس گلستانی، خالق آثار ماندگار این مجموعه در حضور مسئولان و پیشکسوتان و هنرمندان عکاسی با اهدای لوح به رسم تکریم تقدیر شد.

یادآوری می‌شود، سخنرانی رئیس انجمن و معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطره‌گویی جمعی از پیشکسوتان عکاسی، تقدیر از تنی چند از پیشکسوتان، اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقه عکاسی نوروز (سیل) و نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی از دیگر برنامه‌های سومین گرامیداشت روز جهانی عکاسی در گرگان بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279669