مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

لزوم بهره‌گیری از بستر هنر در تبلیغ مفاهیم قرآنی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: تلاش ما این است از بستر هنر برای تولید محتوا در جهت کار تبلیغی قرآنی استفاده کنیم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، دومین جلسه کمیسیون تبلیغ و ترویج شورای توسعه فرهنگی قرآنی استان قم با حضور سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در سالن جلسات مجتمع شهید آوینی برگزار شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: با توجه به ابلاغیه ارسالی به کمیسیون‌ها، هر سه کمیسیون تبلیغ و ترویج، آموزش و پژوهش باید در جهت تائید طرح‌ها و به فوریت رسیدن آنها تلاش کنند و هنر در این است که بتوانیم با کمترین بودجه و استفاده از حداقل‌ها جهت رسیدن به اهداف گام برداریم.
 
حسینی کاشانی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی بر مبنای مفاهمیم و آموزه‌های قرآنی در جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ادامه داد: در تمام برنامه‌ها سعی کردیم تا از چهره‌های شاخص قرآنی از مجموعه‌های فرهنگی، قرآنی و هنری تقدیر شایسته‌ای انجام شود تا بتوانیم در این جهت نیز فرهنگ‌سازی کنیم.
 
وی کنگره «شعر بینات» را از کارهای فاخر در این زمینه توصیف کرد و یادآور شد: در کنگره «شعر بینات» که با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه انجام دادیم، به موضوع اهمیت شعر با محتوای قرآنی اشاره کردیم.
 
این مقام مسئول تولید سرود با مضامین قرآنی را از نکات بارز اهمیت به محتوای قرآنی دانست و افزود: این اتفاق با همکاری کانون فرهنگی مساجد انجام می‌شود و می‌تواند نتیجه خوبی برای جامعه داشته باشد.
 
حسینی کاشانی از هنر به عنوان پیش قدم بودن در زمینه نهضت تولید محتوا یاد کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این است که از بستر هنر برای تولید محتوا در جهت کار تبلیغی قرآنی استفاده کنیم که این رسالت اصلی هنر برای ترویج درست فرهنگ عمومی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279349